Spotkanie autorskie z Konradem Kaldyńskim – spojrzenie na świat fantastyki naukowej
Zobacz też:
Wydarzenie odbędzie się w piątek, 16 lutego o godzinie 18:30 w Miejskiej Bibliotece w Siechnicach, oddział dla dorosłych. Wstęp wolny.
Podczas spotkania Konrad Kaldyński podzieli się z swoimi doświadczeniami dotyczącymi rynku powieści gatunkowych w Polsce, procesu tworzenia i wydawania książek, a także zdradzi, jak znaleźć czas na pisanie w codziennym życiu.
Szczególna uwaga poświęcona zostanie jego powieści „Posłaniec", która zapewniła autorowi miejsce w sercach czytelników:
Konflikt na oddalonej od Ziemi o 10 lat świetlnych Limei przybrał na sile. Wojska Sojuszu Ziemskiego utraciły inicjatywę, a lokalna rebelia jest o krok od przypieczętowania swojej niepodległości. A to dopiero początek problemów, bo ktoś właśnie spartolił misję polegającą na zakończeniu wojny jednym strzałem i dzięki temu, wróg przemycił na Ziemię skrzynię z nieznaną zawartością, która może zagrozić całej planecie.
By ją odnaleźć i zneutralizować zagrożenie, wywiad wojskowy wysyła w pościg człowieka od zadań specjalnych, Harrisona Minera – owianego nieciekawą reputacją kapitana wojsk Sojuszu Ziemskiego, który rzeczy niemożliwe do wykonania traktuje jak wyzwania. Sprawca całego zamieszania ukrywa się w Seacouver, nieoficjalnej stolicy Ziemi, w której za darmo były jednie przemoc, korupcja i but korporacji trzymających wszystko w garści.
Dla Harrisona Minera nie miało znaczenia to co ma zrobić, gdzie i z kim przyjdzie mu walczyć. Najważniejsze było to, by wykonać misję. Magazynki były pełne, broń odbezpieczona, a namiary celu zdobyte.
Każdy kto wejdzie mu w drogę skończy w grobie.~ Posłaniec, Konrad Kaldyński
Co to jest fantastyka naukowa?
Fantastyka naukowa to gatunek literacki, który bada możliwe przyszłości, alternatywne rzeczywistości oraz fenomeny wykraczające poza obecne rozumienie nauki i technologii. Charakteryzuje się on eksploracją nieznanych planet, zaawansowanymi technologiami, podróżami w czasie, a także społecznymi i etycznymi dylematami wynikającymi z postępu.
Fantastyka naukowa nie tylko dostarcza rozrywki, ale również stawia pytania o naturę człowieka, społeczeństwa i naszej przyszłości w obliczu nieustającego rozwoju technologicznego. To gatunek, który pozwala nam marzyć i jednocześnie zmusza do myślenia.