Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
13.02.2024

Motorem przez Rosję - spotkanie podróżnicze w siechnickiej bibliotece

7 dni w kolei transsyberyjskiej, 60 dni w podróży, 18 tysięcy kilometrów po ukraińskich, rosyjskich drogach i bezdrożach - to skrót motocyklowej podróży Mateusza Rogalskiego, o której usłyszymy na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach. Wstęp na wydarzenie "Motorem przez Rosję" jest wolny.

Siechnice: Motorem przez Rosję - spotkanie podróżnicze w siechnickiej bibliotece
fot. Fragment plakatu wydarzenia; Centrum Kultury w Siechnicach

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 lutego 2024 roku o godz. 18:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach, przy ul. Fabrycznej 15.

W 2012 roku Mateusz Rogalski wyruszył w podróż swojego życia, samotnie przemierzając na motocyklu drogę aż do Władywostoku, co stanowiło początek niesamowitej, 60-dniowej przygody, obejmującej 18 tys. kilometrów po ukraińskich i rosyjskich drogach oraz bezdrożach.

To będzie opowieść o innej Rosji, innym świecie, a przede wszystkim o zmianie, jaką podróż ta wywołała w podróżniku. Spotkanie obiecuje być nie tylko fascynującą lekcją geografii i kultury, ale także inspiracją do poszukiwania własnych przygód i przekraczania granic własnych możliwości.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli unikatową okazję wysłuchać opowieści o wyprawie, która była zarówno sentymentalną podróżą, jak i niezwykłym wyzwaniem. Mateusz Rogalski podzieli się swoimi doświadczeniami z podróży, opowiadając o śpiewaniu piosenek Wysockiego nad Bajkałem, przyspieszonej nauce gry w duraka w kolei transsyberyjskiej z rosyjskim oficerem z Mongolii, a także o pogoni taksówką za pociągiem na dystansie 300 km.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na spotkanie zaproszeni są wszyscy miłośnicy podróży, motoryzacji oraz niezwykłych opowieści życiowych. Nie przegapcie okazji do spotkania z człowiekiem, który motorem przejechał przez Rosję, odkrywając jej najbardziej ukryte zakątki i historie.