Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
26.02.2024

Zaproszenie na przedświąteczne warsztaty w Centrum Kultury w Siechnicach

W okresie zbliżających się świąt Wielkanocnych Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza na wyjątkowe warsztaty artystyczne prowadzone przez Ewę Maszczyk. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie stworzyć przestrzenne jajko grzechotkę z gliny, które następnie ozdobią wybranymi przez siebie wzorami.

Siechnice: Zaproszenie na przedświąteczne warsztaty w Centrum Kultury w Siechnicach
fot. ozdoby - Facebook / CK Siechnice

Warsztaty skierowane są do dorosłych i młodzieży, którzy chcieliby spędzić czas na kreatywnej pracy, ucząc się nowych umiejętności i jednocześnie przygotowując się do nadchodzących świąt. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 marca 2024 roku w dwóch lokalizacjach: w godzinach porannych (9:00 - 12:00) w Klubie Relaks w Siechnicach, a popołudniowe zajęcia (13:00 - 16:00) zaplanowano w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie.

To unikatowa okazja, by pod okiem eksperta poznać tajniki ceramiki i stworzyć piękną wielkanocną ozdobę lub prezent dla bliskich. Prace zostaną wysuszone i wypalone w Centrum Kultury, a gotowe, poszkliwione jajka będą czekać na odbiór przez uczestników po około dwóch tygodniach.

Cena udziału w warsztatach wynosi 70 zł. Rezerwacja i zapisy pod numerem tel. 608 816 033.

Jajko jako symbol Wielkanocy ma głębokie znaczenie, łącząc w sobie motywy odrodzenia, nowego życia i nadziei.  W czasie wielkanocnego, tradycyjnego śniadania jajko pełni rolę podobną do wigilijnego opłatka i jest przekaźnikiem wzajemnych życzeń.