Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 21-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.10.2022

Smog w Siechnicach. Sprawdź jakość powietrza - czujniki smogu

Czy to odpowiedni moment, by spacerować lub biegać po dworze? Sprawdź dane z czujników smogu zamontowanych w gminie Siechnice i dowiedz się jaka jest aktualnie jakość powietrza w Twoim rejonie. Pomiary dokonywane są w różnych lokalizacjach - możesz śledzić odczyty w okolicy, w której aktualnie się znajdujesz.

Siechnice: Smog w Siechnicach. Sprawdź jakość powietrza - czujniki smogu

Dlaczego warto sprawdzać jakość powietrza?

To właśnie jakość powietrza wpływa między innymi na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Ilość wdychanych szkodliwych pyłów zawieszonych może mieć nieodwracalne skutki dla zdrowia. Poza podrażnieniem gardła czy spojówek, przy długotrwałym narażeniu na składniki smogu może dojść także do poważniejszych powikłań, takich jak: choroba niedokrwienna serca, problemy płucne, nadciśnienie tętnicze, niewydolność mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca czy choroby układu nerwowego.
 

Co powoduje smog?

Na to, czy smog jest wokół nas ma wpływ wiele czynników: transport, działalność produkcyjna, jakość produktów, które są spalane w przydomowych piecach. Szkodliwe związki łatwiej gromadzą się w atmosferze w specyficznych warunkach atmosferycznych - gdy jest wilgotno, mgliście i nie wieje wiatr.
 

Planując aktywność warto sprawdzać warunki smogowe

Należy pamiętać, że podczas przekroczonych dopuszczanych norm szkodliwych pyłów warto zrezygnować z przebywania na dworze, szczególnie z małymi dziećmi. Odradzane jest to również osobom starszym, chorującym przewlekle, palaczom i kobietom w ciąży.

Jednak jeśli jest to nieuniknione warto nosić maseczki przeciwsmogowe, a w pomieszczeniach warto stosować oczyszczacz powietrza. Ponadto nie powinno się w tym czasie wietrzyć pomieszczeń.
 

Czujniki smogu w Gminie Siechnice

Czujniki zamontowane w gminie Siechnice poza wartościami szkodliwych dla zdrowia pyłów PM 10 i PM 2,5 odczytują również stężenia innych zanieczyszczeń.

Ponadto system w niektórych lokalizacjach mierzy poziom hałasu. Warto sprawdzać te wartości, aby mieć świadomość o ewentualnym zagrożeniu czy dyskomforcie.
 

Smog w Siechnicach - zobacz aktualne wartości

Aby wygodnie śledzić poziom smogu w Siechnicach przygotowaliśmy zakładkę "Pogoda / Smog w Siechnicach". Prezentujemy tam odczyty z wielu lokalizacji w gminie Siechnice. Wybierając daną stacje pogodową zostanie ona zapamiętana - przy kolejnej wizycie zawsze pokażemy jakość powietrza w Twoim rejonie.

Przejdź do działu: Pogoda / Smog w Siechnicach

  • Więcej
  • w kategorii inne