Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
21.04.2020

Przekaż 1% podatku Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach zachęca do przekazania 1% podatku, z którego dochód zostanie przekazany na doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt ratowniczy.

Siechnice: Przekaż 1% podatku Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach
fot. Wóz strażacki OSP Siechnice

Ochotnicza Straż Pożarna w Siechnicach działa od 1946 roku a od 1997 roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Jest to jedna z najprężniej działających jednostek OSP z terenu województwa dolnośląskiego. W jej skład wchodzą ochotnicy, którzy pracują społecznie. Do ich zadań należą m.in.

  • zapobieganie i zwalczanie skutków miejscowych zagrożeń - awarii chemicznych, ekologicznych, wodnych, drogowych i kolejowych,
  • zwalczanie skutków klęsk żywiołowych - powodzi, huraganów, intensywnych opadów śniegu i deszczu,
  • działalność zapobiegawcza i prewencyjna,
  • uczestnictwo w akcjach poszukiwawczo - ratowniczych.

W skład Ochotniczej Straży Pożarnej wchodzi sekcja ratownictwa drogowego, sekcja ratownictwa wodnego oraz Dolnośląska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza.

Działania OSP w Siechnicach można wesprzeć:

  • wskazując w zeznaniu podatkowym przy przekazaniu 1% (OPP: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, KRS: 0000116212, Cel szczegółowy: Ochotnicza Straż Pożarna Siechnice, ul. Piastów Śląskich 26, 55-011 Siechnice),
  • wpłacając darowiznę na konto 83 9584 1092 2010 1000 1342 0001.
     

Zeznanie podatkowe w czasie epidemii koronawirusa - terminy

Co do zasady termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. Jednak w tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa deklaracje można składać do końca maja. W obecnej sytuacji organy skarbowe szczególnie zachęcają do rozliczania PIT-ów przez internet, np. korzystając z usługi Twój e-PIT.
 

fot. facebook.com/OSPSiechnice

Wczytuję komentarze...