Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.04.2020

Bezpłatne maseczki dla seniorów Gminy Siechnice

W związku z pandemią koronawirusa od czwartku, 16 kwietnia w miejscach publicznych mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. Z ciekawą inicjatywą wyszedł Urząd Miejski w Siechnicach - rozpoczął akcję dystrybucji bezpłatnych maseczek dla seniorów z terenu gminy. Zobacz jak ją odebrać.

Siechnice: Bezpłatne maseczki dla seniorów Gminy Siechnice

Około 20% mieszkańców Gminy Siechnice to osoby powyżej 60 roku życia. Statystycznie grupa ta jest najbardziej narażona na zarażenie się koronawirusem. Urząd Miejski uruchomił akcję dystrybucji darmowych maseczek dla seniorów z terenu gminy. Akcja ta jest skierowana do osób powyżej 60 roku życia, Urząd Miejski w Siechnicach apeluje, by młodsze osoby nie korzystały z tej formy pomocy.

Aby otrzymać bezpłatnie maseczkę dla siebie, osób bliskich czy też znajomych, którzy ukończyli 60 rok życia należy zgłosić zapotrzebowanie na nią w Urzędzie Miejskim w Siechnicach:

  • telefonicznie - pod numerami: (71) 786 09 75 lub (71) 786 09 85 (od poniedziałku do piątku, w godz. 7:10 - 15:10),
  • mailowo - pod adresem [email protected].

W zgłoszeniu należy podać adres, pod który mają być dostarczone maseczki oraz ich liczbę - ilu seniorów mieszka pod podanym adresem. Maseczkę dla seniora można odebrać również osobiście. Przed siechnickim ratuszem ustawiony zostanie specjalny pojemnik (w godzinach pracy Urzędu) jednak tą formę odbioru należy traktować jako ostateczność stosując się do zasady #zostańwdomu.

Należy również wspomnieć o inicjatywach lokalnego szycia maseczek. Trafiły one do m.in. medyków, strażaków, policjantów czy też setki mieszkańców.

Informacje jak korzystać z maseczek i odpowiedzi na pytania można znaleźć na stronie rządowej gov.pl/koronawirus.

Wczytuję komentarze...