Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 03-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
9.03.2019

Podatek dla Gminy Siechnice. Jak rozliczyć PIT on-line?

Prawie 38% płaconego przez nas podatku dochodowego wróciło w 2018 roku do budżetu Gminy Siechnice. Jak co roku gminy w całej Polsce zachęcają Mieszkańców do wskazania w zeznaniu podatkowym faktycznego miejsca zamieszkania. Wtedy też pieniądze z naszych podatków trafią do budżetu gmin w których żyjemy i zostaną wykorzystane na remonty oraz inwestycje. Hasło "Tutaj mieszkam, tutaj płacę podatki!" promuje tą inicjatywę w Gminie Siechnice.

Siechnice: Podatek dla Gminy Siechnice. Jak rozliczyć PIT on-line?

Aby rozliczyć się w Gminie Siechnice nie musimy być tutaj zameldowani. Na rocznym rozliczeniu należy wtedy podać w odpowiedniej rubryce miejsce zamieszkania. Właściwym Urzędem Skarbowym dla rozliczeń mieszkańców Siechnic jest Pierwszy Urząd Skarbowy we Wrocławiu, ul. ks. Czesława Klimasa 34, 50-515 Wrocław.

Osoby, które nie są zameldowane w Siechnicach nie podając miejsca zamieszkania odprowadzają podatek do innych gmin. Szacuje się, że w Gminie Siechnice mieszka około 24 tys. osób, z czego mniej niż 21 tys. ma tutaj meldunek.

Pieniądze z naszych podatków trafiają m.in. na finansowanie oświaty czy inwestycje w infrastrukturę. Gminy w okresie składania rocznych deklaracji PIT starają się przypominać, że im więcej osób zapłaci podatki w miejscu zamieszkania, tym lepszą jakość życia mieszkańcom mogą zapewnić lokalne władze. Rozliczając się z fiskusem w miejscu gdzie nie mieszkamy, finansujemy szkołę czy drogę innemu samorządowi.
 

Rozlicz się on-line. Usługa "Twój e-PIT"

Elektroniczna forma rozliczenia podatku to nowa usługa Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. System ma nas wesprzeć w wypełnieniu obowiązku podatkowego i pozwolić nam zaoszczędzić czas. Dodatkowo skorzystanie z tej formy złożenia PITa ma przyspieszyć otrzymanie zwrotu nadpłaty podatku w ciągu maksymalnie 45 dni.

Usługa Twój e-PIT w 2019 roku dostępna jest dla osób składających zeznania PIT-37 lub PIT-38 do 30 kwietnia na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl. Jeśli do końca kwietnia nie złożymy PITa system zrobi to automatycznie za nas.

Jak w tym roku przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego? Na wygenerowanych przez Urząd Skarbowy deklaracjach będzie widniała organizacja i cel szczegółowy takie jak wprowadzone zostały przez Ciebie w ubiegłorocznym zeznaniu. Jeżeli chcesz przekazać darowiznę innej organizacji pożytku publicznego lub zmienić cel – należy zalogować się do systemu w podatkowego w celu modyfikacji danych.

Jak rozliczyć swój PIT elektronicznie? Poniżej instruktaż Ministerstwa Finansów krok po kroku oraz infografika:

źródła: gazetaprawna.pl, podatki.gov.pl

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...