Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
16.03.2020

Produkcja ciepła i energii elektrycznej niezagrożona w trakcie epidemii koronawirusa

W obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na względzie dobro mieszkańców, Prezes Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE podjął decyzję o wprowadzeniu w życie wytycznych mających zagwarantować niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej.

Siechnice: Produkcja ciepła i energii elektrycznej niezagrożona w trakcie epidemii koronawirusa
fot. EC Czechnica w Siechnicach

Elektrociepłownie należące do KOGENERACJI pracują zwyczajowo w trybie pięciozmianowym, zapewniając ciągłość produkcji dwóch niezbędnych rodzajów energii przez całą dobę.

Ze względu na ryzyko zmniejszenia liczby Pracowników spowodowane zagrożeniem koronawirusa, podjęto decyzję o zredukowaniu liczby zmian do dwóch, funkcjonujących w dwunastogodzinnym trybie pracy.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, a tym samym ciągłości produkcji, osoby, które podjęły się pracy według nowego grafiku, zostały do odwołania zakwaterowane w miejscu pracy. Spółka zapewnia Pracownikom odpowiednie warunki bytowe na terenie elektrociepłowni. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej może odbywać się bez zakłóceń.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa nasza elektrociepłownia, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy ciepła i prądu nie powinno zabraknąć na przykład w szpitalach, czy placówkach medycznych” – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI – „Robimy wszystko, by nawet w tak wymagających warunkach pozostać niezawodnym dostawcą energii dla mieszkańców”.

Informacja prasowa Kogeneracja S.A.

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...