Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-08-2020
Termy Jakuba w Oławie
30.08.2018

Prezentacja prac modernizacyjnych na oczyszczalni ścieków odwołana

Urząd Miejski poinformował, że zaplanowane na zebraniu z mieszkańcami spotkanie na modernizowanej oczyszczalni ścieków przy ul. Zachodniej 5 w Siechnicach zostało odwołane. Prezentacja postępów prac miała odbyć się w piątek, 31.08.2018 r.

Siechnice: Prezentacja prac modernizacyjnych na oczyszczalni ścieków odwołana
fot. Materiały Prasowe, styczeń 2018

Jako powód odwołania spotkania podano brak zgody kierownika budowy na wejście grupy osób obcych na teren budowy. Zapewniono jednak o tym, że prace przy modernizacji postępują, a spotkanie odbędzie się w innym terminie.

Burmistrz Siechnic zaprosił mieszkańców na wizytację modernizowanej oczyszczalni na ul. Zachodniej podczas zebrania (2.07.2018 r.) dotyczącego uciążliwości zapachowych. Na spotkaniu omawiano działania doraźne i długofalowe mające poprawić sytuację z nieprzyjemnymi odorami unoszącymi się z oczyszczalni. To oczyszczalnia przy ul. Zachodniej docelowo ma przejąć ścieki z przestarzałego biobloku przy ul. Rataja.

To nie jedyna zmiana w harmonogramie spotkań przedstawicieli ZGK i Urzedu z Mieszkańcami. Wczoraj pisaliśmy o przełożeniu spotkania w sprawie ciśnienia i jakości wody.

Więcej o modernizacji oczyszczalni przy ul. Zachodniej w artykule: Inwestycje w Siechnicach ochronią cenny gatunek ptaków - kanię rudą

Wczytuję komentarze...