Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 10-08-2020
Termy Jakuba w Oławie
29.08.2018

ZGK: Woda ponownie zdatna do spożycia - wznowiono dostawy

Na początku sierpnia Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach informował o zamknięciu dostaw wody z wodociągu PPO Siechnice. Powodem tej decyzji było przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów. W dniu 28 sierpnia (wtorek) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu wydał komunikat, w którym stwierdził, że woda spełnia już wymagania dotyczące jakości i może być przeznaczona do spożycia przez ludzi. W związku z tym 29.08.2018 (środa) zostały wznowione dostawy z wyłączonego na początku miesiąca wodociągu.

Siechnice: ZGK: Woda ponownie zdatna do spożycia - wznowiono dostawy

Całość komunikatu Zakładu Gospodarki Komunalnej w Siechnicach:

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. informuje, że w dniu 28.08.2018 r. otrzymał od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Komunikat nr 07/2018 w sprawie stwierdzenia przydatności wody do spożycia z wodociągu sieciowego PPO Siechnice - zaopatrzenie w kierunku miejscowości Siechnice zarządzanego przez Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej "Siechnice" Sp. z o.o. ul. Opolska 30, 55-011 Siechnice.

W treści komunikatu jest zawarta informacja o możliwości spożywania wody i używania jej do przygotowywania posiłków, do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, mycia zębów, kąpieli, celów sanitarnych. 

W związku z powyższym Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w dniu 29.08.2018 r. wznowił dostawę wody z wodociągu sieciowego, w którym pierwotnie stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów. Dzięki wznowieniu dostaw wody nie powinno dochodzić do spadków ciśnienia oraz chwilowych przerw w dostawie wody.


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu:

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...