Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-01-2020
Termy Jakuba w Oławie
17.08.2018

ZGK: Komunikat dla Mieszkańców dotyczący jakości wody

Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach informował ostatnio o zamknięciu dostawy wody ze Stacji Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej z powodu przekroczenia dopuszczalnej liczby mikroorganizmów. W najnowszym komunikacie informuje o jakości wody w sieci wodociągowej.

Siechnice: ZGK: Komunikat dla Mieszkańców dotyczący jakości wody

Komunikat Zakład Gospodarki Komunalnej w Siechnicach:

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że woda podawana do sieci wodociągowej jest zdatna do spożycia oraz spełnia wymagania mikrobiologiczne określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. ZGK Sp. z o.o. wyjaśnia, że w dniu 02.08.2018 r. otrzymał od Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej telefoniczną informację o stwierdzeniu przekroczenia dopuszczalnej liczby mikroorganizmów w próbce kontrolnej pochodzącej z punktu zlokalizowanego przy ul. Ciepłowniczej (pompownia wody). Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia zamknięto dostawę wody z tego źródła. Podjęto decyzję o profilaktycznym zwiększeniu dawki chloru do sieci wodociągowej. Pobrano do analiz próbki kontrolne wody z różnych miejsc na sieci wodociągowej: ul. Szkolna, ul. Kolejowa oraz ul. Jarzębinowa. W żadnej z prób nie stwierdzono skażenia mikrobiologicznego na dowód czego przedstawiamy wyniki badań ---> WYNIKI BADAŃ

Informacja dotycząca zalecenia przegotowania wody przed jej spożyciem ma na celu jedynie działanie profilaktyczne. Z uwagi na długo utrzymujące się upały zaleca się przegotowanie wody przed jej spożyciem, ponieważ może dochodzić do nagrzewania się wody w płytko położonych przyłączach wodociągowych, a także w wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Jednocześnie informujemy, że wciąż prowadzone są działania naprawcze w punkcie kontrolnym, w którym pierwotnie stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów. Z tego też względu, że jedno ze źródeł wody jest wyłączone może dochodzić do obniżonego ciśnienia w sieci wodociągowej oraz chwilowych przerw w dostawie wody. W tygodniu 20.08.-24.08.2018 Spółka planuje zawiadomić PSSE (Sanepid) o gotowości do poboru próbki kontrolnej wody w punkcie, w którym stwierdzono przekroczenia. W przypadku, gdy wyniki PSSE stwierdzą, że woda jest wolna od mikroorganizmów, ZGK Sp. z o.o. wznowi dostawy wody z tego punktu, a tym samym problemy związane z ciśnieniem w sieci wodociągowej powinny ustać.

Zobacz też: Obniżone ciśnienie wody. Zamknięte dostawy zanieczyszczonej wody [2018-08-03]

Wczytuję komentarze...