Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 04-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
21.09.2018

Ostrzeżenie meteo: silny wiatr [aktualizacja]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla całego województwa dolnośląskiego, w którym ostrzega przed silnymi porywami wiatru dochodzącymi do 80 km/h.

Siechnice: Ostrzeżenie meteo: silny wiatr [aktualizacja]
fot. zdj. ilustracyjne

Aktualizacja: Wydane zostało ostrzeżenie obowiązujące od godz. 20:00 w niedzielę (23.09) do godz. 9:00 w poniedziałek (24.09) - wiatr o średniej prędkości 40 km/h - 50 km/h, w porywach 70 km/h - 80 km/h z północnego-zachodu. IMGW przewiduje możliwość wydłużenia okresu ważności ostrzeżenia. 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy wszstkich powiatów Donego Śląska i obowiązuje 21 września 2018 (piątek) w godzinach od 19:00 do północy. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach miejscami od 70 km/h do 80 km/h. Wiatr południowo-zachodni i zachodni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 85%.

Pierwszy stopień ostrzeżenia (w trzystopniowej skali) oznacza, że przewiduje niebezpieczne zjawiska, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Warunki pogodowe mogą wtedy utrudniać prowadzenie działań na otwartej przestrzeni.  Należy spodziewać się problemów w ruchu drogowym czy zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych. Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Wczytuję komentarze...