Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.04.2024

Premiera książki Ofiara. Kolejna powieść mieszkańca gminy Siechnice

Adrian Kwiatkowski, mieszkaniec Świętej Katarzyny, zadebiutował książką "Przykazania grzeszników" przenosząc czytelników do średniowiecznej Francji. Teraz, zgodnie z zapowiedzią wydaje powieść będącą kontynuacją przygód Damiena LeBruna. Zachęcamy do przeczytania książki "Ofiara", która już na dniach pojawi się w księgarniach. Jaką historię przeżyją tym razem bohaterowie?

Siechnice: Premiera książki Ofiara. Kolejna powieść mieszkańca gminy Siechnice

Premiera powieści "Ofiara" Adriana Kwiatkowskiego odbędzie się 29 kwietnia 2024 roku. Jest to kontynuacja wydanej w 2021 roku książki "Przykazania grzeszników". Akcja powieści toczy się w mrocznej, średniowiecznej Francji, targanej zarazą i okrucieństwem inkwizycji.

Rendez-vous ze śmiercią

We Francji panuje zaraza. Damien LeBrun i jego przyjaciele przemierzają kraj, by pomagać ofiarom inkwizytorów, spośród których największym okrucieństwem wsławia się Jacques Begreon. Drogi śmiertelnych nieprzyjaciół znów się skrzyżują. Kto wyjdzie z tego pojedynku cały?

Ofiara to kontynuacja mrocznych przygód Damiena LeBruna, których akcja rozgrywa się w średniowieczu, epoce szaleństwa, dewocji i nieposkromionej żądzy władzy.

Książka dostępna będzie od dnia premiery m.in. w sklepie internetowym wydawnictwa Oficynka.

Adrian Kwiatkowski

Adrian Kwiatkowski jest Absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania we Wrocławiu, kierunek dziennikarstwo. Od ponad dziesięciu lat mieszka w naszej gminie - najpierw w Siechnicach, teraz w Świętej Katarzynie. Pasjonuje się historią średniowiecza i literaturą sensacyjną. Jego debiutancka powieść - "Przykazania grzeszników" wydana została w 2021 roku.

Skąd pomysł na osadzenie akcji książek w średniowieczu? Średniowiecze ciekawi mnie i inspiruje na co dzień. Czytam sporo książek historycznych; intryguje mnie jak żyli średniowieczni ludzie, co jadali, jak spali, jaki był ich stosunek do wiary czy wreszcie Kościoła. O wspomnianym okresie dziejowym krąży też wiele mitów i przekłamań, dlatego ta epoka wydaje mi się tak fascynująca - odpowiada autor "Ofiary".

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu z Adrianem Kwiatkowskim, który przeprowadziliśmy z okazji wydania debiutanckiej powieści. Dowiadujemy się z niego między innymi jak w praktyce wygląda tworzenie książki i jak marzenie o pisaniu przerodziło się w pasję.

Miło nam poinformować, że Portal Mieszkańców Siechnic jest patronem medialnym książki "Ofiara" Adriana Kwiatkowskiego.