Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.02.2024

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie: Podaruj dziecku rodzinę

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) we Wrocławiu podejmuje wyjątkową inicjatywę - kampania "Podaruj Dziecku Rodzinę" skierowana jest do mieszkańców Powiatu Wrocławskiego, którzy chcieliby podjąć się roli rodziców zastępczych. To szansa na zapewnienie dzieciom, pozbawionym możliwości wychowania przez rodziców biologicznych, nowego domu i lepszego startu w życie.

Siechnice: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie: Podaruj dziecku rodzinę

Misja rodzicielstwa zastępczego

Rodzina zastępcza to nie tylko dach nad głową. To przede wszystkim zapewnienie dziecku bezpieczeństwa, miłości oraz odpowiednich warunków do wszechstronnego rozwoju. Edukacja, rozwijanie pasji, organizacja czasu wolnego i właściwa opieka są fundamentami, na których PCPR buduje swoje założenia. Zostanie rodzicem zastępczym to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim misja, która wymaga zaangażowania, empatii i gotowości do pokonania wszelkich trudności.

Kwalifikacje i wymagania

Kandydaci pragnący zostać rodzicami zastępczymi muszą przejść przez proces kwalifikacyjny, który obejmuje szkolenia organizowane przez PCPR, wywiad środowiskowy oraz uzyskanie pozytywnej opinii od specjalistów. Ważne jest, aby potencjalni rodzice zastępczy spełniali szereg warunków prawnych oraz byli przygotowani na zaspokojenie indywidualnych potrzeb dziecka. To proces, który ma na celu przede wszystkim dobro dziecka oraz zapewnienie mu najlepszych możliwych warunków do rozwoju.

Jak można pomóc?

Zainteresowani powinni rozpocząć od rozmowy w gronie najbliższych. Ważne jest, aby decyzja o przyjęciu dziecka pod swoje skrzydła była wspólna i przemyślana. PCPR we Wrocławiu zachęca do kontaktu i skorzystania z dostępnych form wsparcia dla kandydatów na rodziców zastępczych. To również doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o procesie i obowiązujących wymaganiach.

PCPR we Wrocławiu otwiera swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą podzielić się najcenniejszym, czym mogą – domem i sercem. To wyjątkowa okazja, by zmienić życie dziecka i dać mu szansę na szczęśliwą przyszłość. Zainteresowani mogą kontaktować się z Centrum w dni robocze:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu
ul. Kościuszki 131
tel. 71/72 21 860 lub 71/72 21 605
email: [email protected]
www.pcpr.wroclaw.pl
IV piętro, pokój 402, 448