Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.12.2020

Policja zatrzymała sprawcę zniszczenia przystanku: Zero tolerancji dla niszczenia mienia

Zero tolerancji dla niszczenia mienia - tak Policja podsumowuje interwencję, do której doszło tuż przed świętami. Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który zdemolował wiatę przystankową w Żernikach Wrocławskich w gminie Siechnice. Dzięki świadkom i szybkiej interwencji udało się zatrzymać sprawcę zdarzenia.

Siechnice: Policja zatrzymała sprawcę zniszczenia przystanku: Zero tolerancji dla niszczenia mienia
fot. Policja Dolnośląska

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić nietrzeźwemu mężczyźnie, który tuż przed świętami uszkodził wiatę przystankową w Żernikach Wrocławskich. Dzięki informacji od świadka zdarzenia i błyskawicznym działaniom policjantów pionu prewencji, zatrzymano 67-latka.

Funkcjonariuszom powiedział, że zbił szybę, ponieważ zdenerwował się na to, iż długo nie przyjeżdżał autobus. Takie tłumaczenie przed sądem może jednak nie uchronić mężczyzny przed odpowiedzialnością za popełniony czyn...

W świetle obowiązujących przepisów, 5 lat pozbawienia wolności, to górna granica kary, jaka grozi za zniszczenie mienia. Teraz sąd zadecyduje o jej wymiarze dla mężczyzny zatrzymanego przez wrocławskich policjantów w trakcie interwencji na terenie gminy Siechnice.

Zdarzenie miało miejsce tuż przed świętami, a poinformował o nim jeden ze świadków. Zauważył nietypowo zachowującego się mężczyznę, który co chwile wstawał z ławki znajdującej się przy przystanku i krzyczał w kierunku przejeżdżających pojazdów. W pewnej chwili wstał i bardzo mocno uderzył w szybę wiaty przystankowej, kompletnie ją niszcząc.

Funkcjonariusze zatrzymali 67-letniego mieszkańca powiatu oławskiego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyznał się mundurowym, że faktycznie wybił szybę, ponieważ bardzo się zdenerwował. Powodem emocjonalnego wybuchu okazał się… autobus, który według zatrzymanego długo nie przyjeżdżał na przystanek.

Mężczyzna trafił na pobliski komisariat, a po czynnościach został doprowadzony do policyjnego aresztu. Zgodnie z brzmieniem art. 288 Kodeksu karnego:

  • § 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  • § 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

O tym, jaką karę otrzyma 67-latek zadecyduje teraz sąd.

na podstawie informacji prasowej,
Policja Dolnośląska

  • Więcej
  • w kategorii inne