Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Olej z ogórecznika – właściwości

Doskonale wpływa na ludzki organizm oraz kojąco na psychikę. Jest prawdziwym eliksirem młodości, pozwalając zachować zdrową i jędrną skórę. Skuteczny w zmaganiach z powracającymi infekcjami dróg oddechowych. Rewelacyjnie zwalcza bakterie i wirusy. Świetnie radzi sobie ze stanami zapalnymi. To nieocenione źródło kwasów tłuszczowych. Tytułowy olej z ogórecznika stanowi znakomity preparat dla każdego bez wyjątku. Dostępny między innymi na sklepswanson.pl stanowi jeden z najbardziej wartościowych suplementów codziennej diety.

Siechnice: Olej z ogórecznika – właściwości

W śródziemnomorskim klimacie

Stosowany w kosmetyce od wielu stuleci olej z ogórecznika powoli wraca do łask dbających o wygląd skóry. Przez lata zapomniany produkt dziś stanowi bardzo często na nowo wykorzystywany wyrób, który przede wszystkim oczyszcza, niweluje podrażnienia oraz nadaje skórze elastyczności. To specyfik w stu procentach naturalnych, a co za tym idzie pełen wartościowych składników. Z czego to wynika? Głównie chodzi o niebanalne działanie kwasu GLA, a więc gamma-linolenowego. Jego stężenie w oleju z ogórecznika jest tak wysokie jak w równie mocno rekomendowanym oleju z wiesiołka. Niemniej jednak najlepszej jakości oleje tłoczone są w klimacie śródziemnomorskim, gdzie ten preparat jest regularnie wykorzystywany zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce.
 

Dla zdrowia

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz właściwości zdrowotnych oleju z ogórecznika, niewątpliwie należy pochwalić go za moc kwasów tłuszczowych, jakie w nim występują. To skuteczna bariera ochronna osłaniająca organizm zwłaszcza przed stanami zapalnymi górnych dróg oddechowych. Jest to sposobność wspierania drogą wyłącznie naturalną długotrwałej walki z chorobami układu krążenia oraz dolegliwościami mięśniowo-stawowymi. Olej z ogórecznika posiada także wiele flawonoidów, czyli antyoksydantów oraz sól krzemu, która pozwala na znaczące przyspieszenie procesu wchłaniania rozmaitych pierwiastków oraz cennych minerałów. Dzięki ogromowi znajdującej się w oleju witaminy A, możemy wyraźnie poprawić zarówno pracę systemu odpornościowego, jak także wspomóc widzenie. Dodatkowo, musimy także wspomnieć o tym, że omawiany produkt z kategorii super – food jest istną kopalnią witaminy C. Działa niesamowicie dobrze na układ krwionośny oraz polepsza pracę mięśnia sercowego. Łagodzi chrypkę, kaszel, działa jak bariera ochronna na błony śluzowe. Jest pomocny w odkrztuszaniu wydzieliny oraz wykazuje działanie przeciwgrzybicze. Obniża poziom tak zwanego „złego” cholesterolu.
 

Poważniejsze przypadki mu nie straszne

Olej z ogórecznika w postaci atestowanych i certyfikowanych suplementów diety rekomendowanych marek takie jak te ze sklepswanon.pl, nie tylko stanowią dodatek profilaktyczny, ale również bardzo często element jadłospisu zalecanego przewlekle chorującym. Gdy chodzi o omawiany tutaj olej, to jest to tarcza ochronna dla jelit, dlatego też poleca się spożywać ten wyrób, gdy zmagamy się z problemami natury gastrycznej, na przykład wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, celiakią, czy też chorobami pasożytniczymi. Wspomagając trawienie, udrażniając jelita oraz regulując pracę dwunastnicy  wątroby, olej z ogórecznika przyczynia się nierzadko do złagodzenia symptomów wyżej wspomnianych dolegliwości. Dodatkowo, zaleca się ten produkt w celu redukowania objawów reumatoidalnego zapalenia stawów czy atopowego zapalenia skóry AZS.