Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.12.2020

Bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus w Świętej Katarzynie

LUX MED zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. Konsultacje finansowane przez NFZ odbędą się w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Wybuch epidemii koronawirusa, a co za tym idzie wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczynił się do obniżenia odsetka populacji Pań objętej badaniami. Zobacz komu przysługują bezpłatne badania mammograficzne i jak się zarejestrować.

Siechnice: Bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus w Świętej Katarzynie
fot. mat. organizatora

Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Jest to obecnie najskuteczniejszy sposób diagnostyki raka piersi. Samo badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowościach:

  • Kąty Wrocławskie – 16 grudnia 2020 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Zwycięstwa 23,
  • Mirków – 16 grudnia 2020 w godzinach od 8.00 do 12.00 przy Szkole Podstawowej, ul. Juliusza Słowackiego 17,
  • Święta Katarzyna – 16 grudnia 2020 w godzinach od 13.30 do 18.30 przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, ul. Żernicka 17.

W badaniu w ramach Programu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Pacjentki proszone są o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 586 662 444 lub na stronie www.mammo.pl. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

Badania wykonywane w mammobusie nie odbiegają standardem od badań w placówkach stacjonarnych. Sprzęt diagnostyczny podlega regularnym kontrolom technicznym i spełnia wszystkie wymogi określone przepisami.

Badanie w czasie epidemii - zasady ostrożności

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami - informuje LUX MED. W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy Panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą Paniom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pacjentek są także środki do dezynfekcji rąk. Na badanie należy stawić się w maseczce ochronnej lub przyłbicy.

  • Więcej
  • w kategorii inne