Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Zabezpiecz swoje mienie na ogrodach działkowych w okresie jesienno-zimowym

Wrocławscy policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą, czy kradzieżą z włamaniem do altan. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie przedmiotów wartościowych na ternie ogrodów działkowych. Pamiętajmy też, że nie każda osoba, która spaceruje po ogrodach działkowych i oferuje swoją pomoc, ma dobre oraz uczciwe zamiary. Stosujmy również zasadę ograniczonego zaufania i nie wpuszczajmy osób nieznajomych na teren swojej posesji oraz do altan. Niektórzy, bowiem, mogą być zainteresowani bardziej tym, co posiadamy, niż udzieleniem nam pomocy...

Siechnice: Zabezpiecz swoje mienie na ogrodach działkowych w okresie jesienno-zimowym
fot. Jesienne kolory na ROD Tulipan w Siechnicach

Zabezpiecz drogie narzędzia lub zabierz je do domu

Funkcjonariusze apelują aby, po opuszczeniu ogródka, altankę lub domek zawsze zamykać, a narzędzia dobrze zabezpieczać. Tych, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja. Warto zastanowić się nad tym, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły, czy kosiarki, nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.
 

Kosztowności zawsze przy sobie

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania rożnego rodzaju prac. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze, czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność.
 

Poznaj swojego sąsiada

Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie.

Bezwzględnie nie powinno się też kupować od osób, których nie znamy, towarów po okazyjnej cenie. Często mogą pochodzić z kradzieży i zostać chwilę wcześniej skradzione innemu działkowiczowi.

Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach podejrzanie zachowujących się, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania.

Materiał Prasowy,
asp. szt. Łukasz Dutkowiak, Policja Dolnośląska