Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-05-2020
Termy Jakuba w Oławie
31.05.2018

Płatny parking przy Błękitnej Lagunie - będą konsultacje

Tabliczka “parking płatny” pojawiła się przy kąpielisku w Siechnicach kilka tygodni temu. Jednocześnie nie umieszczono żadnej informacji na jakich zasadach ma się odbywać płatność. Póki co znak jedynie straszy, a Urząd Miejski informuje o planowanych konsultacjach zaznaczając, że jeśli już będzie pobierana opłata - to wyłącznie od osób spoza gminy Siechnice.

Siechnice: Płatny parking przy Błękitnej Lagunie - będą konsultacje

Parking zlokalizowany między Błękitną Laguną a Stadionem Lekkoatletycznym może pomieścić kilkaset pojazdów. Jak zauważa Urząd Miejski przy ładnej pogodzie, podczas upalnych dni parking nie wystarcza. Co więcej jest on zajęty w dużej mierze przez mieszkańców innych gmin, w tym z miasta Wrocław.

Urząd nie podał jeszcze terminów konsultacji, informuje natomiast, że podczas spotkań poruszone zostaną m. in. kwestie: czy mieszkańcy chcieliby otrzymać lub zakupić za “symboliczną złotówkę” karty parkingowe uprawniające do bezpłatnego korzystania z parkingu, czy w ogóle mieszkańcy wyrażają zgodę na to, aby parking był płatny dla osób nie będących mieszkańcami Gminy Siechnice oraz czy środki finansowe z tytułu opłat mają być przeznaczane na dalszy rozwój Błękitnej Laguny.

Obecnie zarówno parking jak i wstęp na Błękitną Lagunę są bezpłatne.

Zobacz też:

Wczytuję komentarze...