Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 10-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
30.05.2018

Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

W najbliższą niedzielę, 3 czerwca w Siechnicach odbędzie się I Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Impreza ma na celu uczczenie 70. rocznicy śmierci jednego z najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu w czasie II wojny światowej. Organizatorem wydarzenia jest klub Energetyk Siechnice.

Siechnice: Turniej Piłkarski im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Turniej odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca w godz. 10:00 - 13:00 na boisku piłkarskim przy hali sportowej w Siechnicach. W zawodach zagrają dzieci z rocznika 2010/2011.

Witold Pilecki ps. „Witold”, „Druh” był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej, więźniem i organizatorem ruchu oporu w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Urodzony w czasach zaborów, walczył o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Należał do pokolenia ceniącego sobie najwyższe wartości, o których mowa w zawołaniu „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Specjalnie na tą okazję została zaprojektowana okolicznościowa koszulka. Otrzymają ją zawodnicy biorący udział w turnieju. Koszulkę zaprojektował znany artysta Wojciech Korkuć.

Organizatorem turnieju jest Klub Sportowy Energetyk Siechnice, a koordynatorem ze strony Oddziału IPN we Wrocławiu Jacek Wojciechowski - trener w siechnickim Energetyku i pracownik Oddziałowego Biura Lustracyjnego.

  • Więcej
  • w kategorii sport
Wczytuję komentarze...