Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
22.10.2018

Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat pierwszego stopnia dla województwa dolnośląskiego, w którym ostrzega przed silnymi porywami wiatru.

Siechnice: Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny wiatr
fot. zdj. ilustracyjne

Ostrzeżenie obowiązuje:

  • od 23 października (wtorek) od godz. 7:30 do 24 października (środa) do godz. 7:30 – przewidywany jest wtedy silny wiatr z zachodu i północnego zachodu o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, a w porywach do 80 km/h,
  • od 24 października (środa) od godz. 7:30 do 25 października (czwartek) do godz. 7:30 – przewidywany jest wtedy silny wiatr z północnego zachodu o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, a w porywach do 75 km/h.

Pierwszy stopień ostrzeżenia (w trzystopniowej skali) oznacza, że przewiduje niebezpieczne zjawiska, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Warunki pogodowe mogą wtedy utrudniać prowadzenie działań na otwartej przestrzeni. Należy spodziewać się problemów w ruchu drogowym czy zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych. Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

Wczytuję komentarze...