Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 05-07-2020
Termy Jakuba w Oławie
20.09.2018

Repertuar OH Kino 21.09 - 27.09

W tym tygodniu kolejne kinowe premiery. Polska superprodukcja Kamerdyner to epicka, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia losów Polaków, Kaszubów i Niemców w czasach burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Polecamy również przygodowy film fantasy "Zegar Czarnoksiężnika". Te i inne propozycje w repertuarze na ostatni tydzień września.

Siechnice: Repertuar OH Kino 21.09 - 27.09

Kamerdyner - premiera 21.09.2018

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański) to kaszubski chłopiec, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Młodzieniec dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść.  Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.


Repertuar OH Kino w Oławie w dniach 21.09 - 27.09.2018:

opis filmu Kamerdner na podstawie opisu dystrybutora Next Film

Wczytuję komentarze...