Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
6.12.2022

Największy w Polsce Ogród Świateł – Energylandia w krainie światła! Tego nie możesz przegapić

Pomysł na zimową wycieczkę? Wizyta w Energylandii podczas Winter Kingdom! Park Roller Coasterów nr 1 w Europie na przełomie listopada i grudnia zamienia się w zimowe królestwo, gdzie na Gości czeka moc fantastycznych atrakcji, których w Energylandii znajdziecie ponad 100 podczas Winter Kingdom. Koniecznie odwiedźcie największy w Polsce Ogród Świateł i poczujcie prawdziwego ducha świąt, przy okazji szalejąc na roller coasterach. Spadek temperatury nie oznacza bowiem mniej szalonej zabawy! Jakie atrakcje czekają w zimowej Energylandii?

Siechnice: Największy w Polsce Ogród Świateł – Energylandia w krainie światła! Tego nie możesz przegapić

Zimowa odsłona Energylandii

Zakończenie sezonu 2022 dla Energylandii będzie bardzo intensywne! Od 26 listopada 2022 do 8 stycznia 2023 Park rozbłyśnie milionem świateł, ukazując swoją spektakularną zimową odsłonę. Dokładnie 5 milionów światełek, świetlnych dekoracji świątecznych, choinek i figurek przyozdobi cały obszar Parku, tworząc iluminację widoczną aż z kosmosu! Piękne świetlne konstrukcje będą przyozdabiały każdy kąt, nie zabraknie także ogromnej choinki i magicznego domku, w którym będzie się można spotkać z Mikołajem i przedstawić mu swoją listę prezentów – kto wie, może Dziadek Mróz spełni życzenia najmłodszych? W Ogrodzie Świateł (https://energylandia.pl/atrakcje/nowosci/ogrod-swiatel/) czas można spędzić także aktywnie – na Gości czekają dwa lodowiska (dla dorosłych i dla dzieci) oraz dwa tory do snowtubingu, czyli zjazdu na dmuchanych pontonach z pagórków o różnej wysokości (dostępne także w wersji dla dorosłych i dla dzieci).

Nie zabraknie kolorowego i pięknie zdobionego Jarmarku Bożonarodzeniowego, na którym można kupić prezenty świąteczne, rękodzieło i smakołyki. Goście mogą także wziąć udział w warsztatach zdobienia pierniczków! Oprócz tego, po Winter Kingdom każdego dnia przed zamknięciem przejdzie zimowa parada, w której będzie można podziwiać wszystkich artystów Energylandii. Energylandia w zimowej odsłonie jest również wspaniałym plenerem do rodzinnych zdjęć!

Wesoła zabawa na roller coasterach

Czy zimą można jeździć na roller coasterach? Jak najbardziej tak, jeśli spełnione są ku temu odpowiednie warunki. W Energylandii w listopadzie przez kilka tygodni trwa przerwa techniczna właśnie po to, by przygotować wszystkie atrakcje na zimowy czas, dokonać konserwacji maszyn. Warto jednak pamiętać o odpowiednim ubiorze – ciepłej kurtce, szaliku, czapce i rękawiczkach oraz o regularnym ogrzewaniu się, np. poprzez picie ciepłej herbaty czy kawy. W Energylandii znajduje się bogata oferta gastronomiczna, więc z pewnością każdy znajdzie miejsce na krótki odpoczynek. Świetną opcją na złapanie oddechu jest przejazd na młyńskim kole, Wonder Wheel, który posiada klimatyzowane i ogrzewane gondolki. Dodatkowo ma się okazję na podziwianie rozświetlonej panoramy Parku.

Zimą dzień jest krótki i bardzo szybko zapada zmrok, dzięki czemu ma się szansę na nowe doświadczenie – wesołą zabawę w otoczeniu migających światełek i iluminacji! Piękne świetlne dekoracje na pewno dodadzą magii i uroku zimowym szaleństwom. Oprócz roller coasterów, do dyspozycji Gości pozostaje reszta atrakcji, w tym urocze karuzele, z których korzystać można nawet w temperaturach minusowych.
 

Bilety do Energylandii

Przez cały okres Winter Kingdom (26.11.2022-8.01.2023) bilety indywidualne do Parku kosztują 99 zł za normalny i 79 zł za ulgowy (https://ticket.energylandia.pl/pl/). Co więcej, po godzinie 15:00 aktywna jest mega promocja Happy Hours, gdzie bilet normalny kosztuje 59 zł, a ulgowy 49 zł! W cenie biletu można korzystać ze wszystkich atrakcji Parku. Energylandia w czasie Winter Kingdom czynna jest w godzinach od 11:00 do 19:00, więc to doskonała okazja na rodzinną wycieczkę w dobrej cenie! Warto też sprawdzić ofertę dla szkół i na wyjazdy integracyjne. W Energylandii z powodzeniem można zorganizować np. kolację wigilijną dla pracowników.

Artykuł partnera

  • Więcej
  • w kategorii inne