Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 22-05-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
23.12.2022

Dni wolne w nadchodzącym roku. Kiedy długi weekend w 2023?

Wielkimi krokami zbliża się 2023 rok. W związku z tym, obecny czas jest dla wielu osób okresem planowania wielu wydarzeń czy wprowadzania zmian w życiu. Poza tym, to również moment zastanowienia się nad przyszłorocznymi dniami wolnymi. Sprawdźmy, kiedy w 2023 roku będziemy mogli cieszyć się długimi weekendami.

Siechnice: Dni wolne w nadchodzącym roku. Kiedy długi weekend w 2023?

Wolne jeszcze w tym roku

Zanim zajmiemy się dniami wolnymi w przyszłym roku, powinniśmy jeszcze wziąć pod uwagę to, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Święta Bożego Narodzenia i Sylwester za pasem, w związku z czym może to być dobry moment na odpoczynek i naładowanie własnych akumulatorów. Niestety, kalendarz układa się dość niefortunnie. Wigilia Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia, przypada w sobotę. Oznacza to, że na ustawowe wolne możemy liczyć tylko i wyłącznie w poniedziałek, 26 grudnia. Jeszcze gorzej mają Ci, którzy weekend spędzają w pracy.

Jakie dni wolne czekają nas początkiem przyszłego roku?

Nadchodzący rok już na samym początku pozwoli nam cieszyć się nieco większą ilością czasu wolnego. Wszystko za sprawą święta Trzech Króli, które przypada na piątek, 6 stycznia. Oznacza to, że wielu z nas skorzysta z długiego weekendu. Niestety, na kolejny odpoczynek bez dodatkowego urlopu będziemy musieli już nieco poczekać. Mowa o poniedziałku Wielkanocnym, który w 2023 roku wypada dopiero 10 kwietnia.

Majówka w 2023 roku

Znakomitą okazją na dodatkowy czas wolny będzie przyszłoroczna majówka. Święto Pracy, które ma miejsce 1 maja wypada w poniedziałek. A to rodzi znakomitą okazję do spędzenia długiego weekendu i zrealizowania własnych planów. Taki układ kalendarza powoduje również to, że już dwa dni później, w środę, będziemy świętować kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji. W związku z tym, biorąc jeden dzień urlopu we wtorek, możemy cieszyć się pięcioma wolnymi dniami.

Pozostałe dni ustawowo wolne od pracy

Poza wspomnianymi dotychczas datami czeka nas jeszcze kilka dodatkowych dni wolnych. Pierwszym z nich jest Boże Ciało, które wypada w czwartek, 8 czerwca. Biorąc dodatkowy dzień urlopu będziemy mogli skorzystać z kolejnego, długiego weekendu. Poza tym, 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, które jest obchodzone w połączeniu z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny. W 2023 roku będzie to wtorek, co otwiera nam kolejną furtkę do dłuższego wypoczynku.

Jak wypadają święta w 2023 roku?

Druga połowa roku, a szczególnie jego końcówka, to okres świąteczny, który dostarcza nam nieco więcej wolnego. Wiele jest jednak uzależnione od układu kalendarza. W 2023 roku dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, przypada na środę. Biorąc dwa dodatkowe dni początkiem lub końcem tygodnia, będziemy mogli cieszyć się bardzo długim weekendem. Poza tym, zdecydowanie lepiej, niż w obecnym roku kształtują się święta Bożego Narodzenia. Pierwszy dzień świąt, który ma miejsce 25 grudnia, wypada w poniedziałek. A to oznacza, że nawet bez dodatkowego wolnego będziemy mieli czterodniowy weekend.

  • Więcej
  • w kategorii inne