Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-07-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
19.04.2020

KD: Kolejna zmiana rozkładów w związku z epidemią

Od 19 kwietnia obowiązują nowe rozkłady jazdy Kolei Dolnośląskich. Przewoźnik już wcześniej rozpoczął ograniczanie połączeń - to kolejna zmiana rozkładów w związku z niską liczbą podróżnych w czasie epidemii.

Siechnice: KD: Kolejna zmiana rozkładów w związku z epidemią

Koleje Dolnośląskie apelują do pasażerów, aby w najbliższym okresie przed skorzystaniem z usług KD zawsze sprawdzać aktualny rozkład jazdy.

Sytuacja zmusiła nas do ograniczenia liczby połączeń do niezbędnego minimum. Od rozpoczęcia epidemii średnia frekwencja wynosi około 10% normalnego zapełnienia a część składów jeździ po prostu pustych – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Musimy reagować na zmieniająca się sytuację, jednak nie zostawiamy Dolnoślązaków bez dostępu do naszych pociągów. Planując te ograniczenia znaleźliśmy na tyle optymalne rozwiązania, na ile było to możliwie, aby żaden znaczący ośrodek na szczeblu lokalnym nie został odcięty od kolei.

Zmiany wprowadzane przez Koleje Dolnośląskie mają charakter czasowy. Aktualny rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich dostępny jest na stronie przewoźnika.
 

Komunikacja autobusowa w Siechnicach

Komunikacja autobusowa w Siechnicach podczas epidemii działa bez zmian w rozkładach. Niektóre miasta i gminy zdecydowały się na ograniczenia kursów, jednak pozostawienie połączeń ułatwia przestrzeganie dopuszczalnej liczby pasażerów w pojazdach. Więcej informacji na temat Siechnickiej Komunikacji Publicznej podczas epidemii w artykule: Komunikacja w Siechnicach - korzystaj z biletomatów. Zmiany w związku z koronawirusem.

Wczytuję komentarze...