Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.01.2022

Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza... Zapowiedź spotkania autorskiego w Bibliotece w Siechnicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Siechnicach zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Czają. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, wieloletni nauczyciel języka polskiego opowie o swojej książce "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza...". Wydarzenie jest bezpłatne.

Siechnice: Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza... Zapowiedź spotkania autorskiego w Bibliotece w Siechnicach

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach. Dokładny termin wydarzenia jest jeszcze ustalany przez Organizatora - informacje podamy w aktualizacji artykułu.

Książka Krzysztofa Czaji "Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza..." to

Powieść o dzieciach urodzonych po wojnie, w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, we Wrocławiu oraz ich rodzicach przybyłych ze Lwowa, Wileńszczyzny, z Kresów Wschodnich i Małopolski. To saga rodzinna wpisana w koloryt poniemieckich kamienic oraz starych podwórek z nieodłącznym trzepakiem, której akcja rozgrywa się na Nadodrzu, a więc w jednym z najbardziej niebezpiecznych rejonów Wrocławia, nazywanym drugim Trójkątem Bermudzkim. To historia rodzinna Jana i Marianny, ich dzieci, a także ich kolegów z tej samej dzielnicy, sąsiadów z kamienicy, krewnych i przyjaciół, pracowników gazowni, zajezdni tramwajowej i ciepłowni, ojców i matek, a także okolicznych meneli i drobnych złodziejaszków. To wreszcie historia trudnego, ale jakże barwnego dzieciństwa, okresu dojrzewania i wchodzenia w dorosłość kumpli z boiska, muszkieterów, uczniów pobliskiej podstawówki z łobuzerską fantazją i skłonnością do draki.

za swiatksiazki.pl