Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
29.03.2022

Dumka na 1000 serc – koncert w OWE Odra

Wszystkich kochających sztukę i pragnących pomóc osobom potrzebującym z Ukrainy zapraszamy 3 kwietnia o godz. 17:00 do OWE Odra na piękny, niosący nadzieję koncert.

Siechnice: Dumka na 1000 serc – koncert w OWE Odra

Niezależnie od wartości materialnych koncert niesie ze sobą piękny przekaz kulturowy pokazując bogactwo kultury obu Narodów i pozwala "powitać" Gości zza naszej wschodniej granicy. Urok i melancholia ukraińskich Dumek oraz pieśni klasycznych porusza każdego słuchacza łączącego się wszystkimi zmysłami z Narodem Ukraińskim. Dodatkowym walorem tego koncertu jest słowo wiążące, które pięknie wprowadza w nastrój i wymowę istoty samego koncertu oraz prezentowanych utworów. Wplecione fragmenty poezji i prozy autorów polskich, ukraińskich oraz cytaty światowych autorytetów propagujących pokój na świecie budują niepowtarzalną dramaturgię i atmosferę tego wydarzenia!

Wstęp na koncert to bilet/cegiełka w kwocie minimum 30 zł (każda większa kwota mile widziana), dochód ze sprzedaży biletów w całości przeznaczony jest na pomoc Ukrainie. Przed koncertem wolontariusze z ekipy HELP będą zbierać datki, dlatego prosimy o przygotowanie konkretnych kwot, które będą wkładane do puszek. Zapraszamy na koncert i z góry dziękujemy za pomoc.

Organizator: Centrum Sztuki w Oławie
Partnerzy: Urząd Miejski w Oławie oraz Heroiczna Ekipa Lokalnej Pomocy (HELP)