Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 23-05-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
4.03.2022

Centrum Kultury w Siechnicach: Spektakle teatralne dla dzieci

Centrum Kultury w Siechnicach zaprasza dzieci na interaktywne spektakle teatralne w ramach cyklu "Teatr na lokalnych dróżkach". Familijne spotkania odbędą się w kwietniu i maju - zobacz szczegóły.

Siechnice: Centrum Kultury w Siechnicach: Spektakle teatralne dla dzieci

Przedstawienia odbędą się w dniach: 2 kwietnia i 14 maja w Klubie Tęcza w Świętej Katarzynie przy ul. Głównej 82. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wejściówki, które można odebrać stacjonarnie w Klubie Tęcza, w Bibliotece Publicznej w Świętej Katarzynie i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siechnicach. Zapisy również pod numerem telefonu: 881 921 620.

sobota, 2 kwietnia 2022, godz. 16:00 - 16:50, "Frania piorun"

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: "zębiratorami", "szlamiakami" i "ponurami" paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do "Lepszego Miejsca", postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa.

Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest "Lepsze Miejsce" oraz co jest najważniejsze na świecie.

sobota, 14 maja 2022, godz. 16:00 - 16:55, "Dobrze, że jesteś"

To opowieść o przyjaźni wystawianej na próby, ale przede wszystkim o mądrości ukrytej w dojrzałym wieku. Dwaj obwoźni handlarze, znający się do dawna, czekając na klientów opowiadają historię o starym psie. Burka wyrzucił z domu właściciel, ponieważ uznał, że ten do niczego się już nie przyda.

Osamotniony pies idzie do lasu, gdzie próbuje znaleźć dom, przy okazji spotyka różne postaci, którym dzięki swojej życiowej mądrości skutecznie pomaga. Wśród nich jest na przykład niedźwiedź Zygmunt, który czując się starym i niepotrzebnym, bezskutecznie próbuje umrzeć. Towarzystwo Burka i jego mądre argumenty, przywracają Zygmuntowi siły oraz chęć do życia. Ostatecznie wszystko dobrze się kończy, bo każdy, nawet ten, któremu zdarza się popełniać błędy i zachować okrutnie, chce się czuć potrzebny i pragnie mieć kogoś bliskiego.

Spektakl zrealizowany jest w konwencji teatru przedmiotu oraz form improwizowanych – wszystkie rzeczy, które przynoszą ze sobą sprzedawcy, grają i zostają wykorzystane do opowiedzenia historii. Burek: "Stary też jest potrzebny, ma czas, cierpliwość, wie więcej niż młody i nie musi sobie już niczego udowadniać. Byle się tylko nie zasiedział jak niedźwiedź jakiś… w gawrze".

opis przedstawień: mat. Organizatora