Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
5.11.2020

Jeden telefon może uratować życie. Policjanci z Siechnic udzielili pomocy wyziębionej kobiecie

Dzielnicowi z siechnickiego komisariatu zaraz po rozpoczęciu porannej służby otrzymali informację o samotnej osobie błąkającej się przy stacji kolejowej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kobieta jest wyziębiona, przemoczona i wymaga pomocy - nie potrafiła podać informacji jak się nazywa i gdzie mieszka.

Siechnice: Jeden telefon może uratować życie. Policjanci z Siechnic udzielili pomocy wyziębionej kobiecie
fot. Policja Dolnośląska

Interwencja miała miejsce 3 listopada 2020 roku, po godzinie 7:00. Po wykonaniu wstępnych ustaleń policjanci przewieźli zagubioną kobietę do komisariatu w Siechnicach dając gorącą herbatę, ciepły koc. Funkcjonariusze przystąpili do ustalania danych osobowych i poszukiwania osób mogących zaopiekować się poszkodowaną.

Kilka godzin później dzięki współpracy z Konsulatem Generalnym Ukrainy oraz funkcjonariuszami ze Starego Miasta udało się ustalić tożsamość kobiety. Poszkodowana przekazana została pod opiekę osób współzamieszkujących z nią na terenie Wrocławia.

Funkcjonariusze podziękowali osobie zgłaszającej za wzorową, obywatelską postawę. Biorąc pod uwagę stan kobiety na pochwałę zasługuje osoba, która poinformowała Policję o zdarzeniu - to przykład na to, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Nie zapominajmy o osobach starszych, samotnych lub chorych, potrzebujących nawet doraźnej pomocy i okażmy im odpowiednie wsparcie. Szczególnie w okresie, gdy temperatury na zewnątrz gwałtownie spadają, zbliżają się lub schodzą poniżej zera stopni, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na niebezpieczeństwo lub wychłodzenie organizmu - apeluje Policja.

Zobacz też: Bądź widoczny na drodze - noś odblaski!
 

Informacja na podstawie komunikatu Policji Dolnośląskiej

  • Więcej
  • w kategorii inne