Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-01-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
22.07.2020

Jakość wody na Błękitnej Lagunie - informacje GIS w Serwisie Kąpieliskowym

Serwis Kąpieliskowy to strona prowadzona przez Główny Inspektorat Sanitarny, na której można znaleźć rzetelne informacje na temat polskich kąpielisk. To właśnie tu można sprawdzić czy interesujące nas miejsce jest bezpieczne, czy woda jest zdatna do pływania, a także co ma do zaproponowania wybrane kąpielisko.

Siechnice: Jakość wody na Błękitnej Lagunie - informacje GIS w Serwisie Kąpieliskowym

Zgodnie z publikowanymi przez GIS informacjami - kąpielisko Błękitna Laguna to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Ocena wody wykonana 9 lipca potwierdziła, że woda nadaje się do kąpieli. Kolejne takie badanie zostanie wykonane pod koniec miesiąca, a konkretnie 28 lipca. Szczegóły, czyli oficjalny profil Błękitnej Laguny można znaleźć w Serwisie Kąpieliskowym.

Regularny nadzór sanitarny, który prowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu sprawia, że mieszkańcy Siechnic nie powinni obawiać się zanieczyszczeń wody, w tym zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Śmiało można też korzystać z całej infrastruktury, w tym z wyznaczonej strefy kąpieli dla dzieci, strefy dla umiejących i nieumiejących pływać, wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, pomostu, wyznaczonej strefy na plaży do uprawiania sportu, bazy gastronomicznej i licznych atrakcji.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo użytkowników kąpieliska zadbano o opiekę ratowników. Przypominamy, że kąpielisko czynne jest codziennie w godzinach 10:00 - 19:00. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje opłata za parking.
 

Zasady ostrożności związane z COVID-19

Zalecania Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczą przede wszystkim zachowania dystansu społecznego (również w wodzie), korzystania z własnego sprzętu turystycznego oraz częstej dezynfekcji rąk. Odpoczywając powinniśmy przestrzegać zasad:

  • zachowaj dystans społeczny i minimalną odległość od osób postronnych na całym obszarze obiektu, również podczas kąpieli w wodzie (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących),
  • unikaj zatłoczonych miejsc lub zgromadzeń na terenie kąpieliska,
  • stosuj środki ochrony zgodnie z regulacjami obowiązującego prawa,
  • zasłaniaj usta i nos (używając chusteczki) podczas kaszlu i kichania
  • korzystaj z własnego sprzętu turystycznego, przyborów toaletowych,
  • dbaj o higienę rąk (myj ręce po kontakcie z powierzchniami/urządzeniami publicznego użytku)
  • zachowuj czystość w otoczeniu.

Zobacz też: Bezpieczny wypoczynek nad wodą. O czym trzeba pamiętać?

  • Więcej
  • w kategorii inne
Wczytuję komentarze...