Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 16-08-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
1.08.2020

Odkomarzanie na terenie gminy Siechnice

Od 1 sierpnia na terenie gminy Siechnice prowadzona będzie akcja odkomarzania. Jak podaje Urząd Miejski chemiczne zamgławianie odbywać się będzie w godzinach wieczornych na terenach zielonych - parkach, placach zabaw oraz przy zbiornikach wodnych.

Siechnice: Odkomarzanie na terenie gminy Siechnice

Odkomarzanie przeprowadzane będzie przez zamgławianie chemiczne miejsc, w których rozwijać się mogą larwy komarów. Zabiegi zwalczania owadów wykonywane będą po godzinie 21:00. Zaleca się unikania terenu prac przez minimum godzinę od wykonania oprysku. Urząd Miejski zwrócił się do mieszkańców z prośbą o uważne śledzenie ogłoszeń na ogrodzeniach terenów, na których prowadzone będzie odkomarzanie - szczególnie na placach zabaw.

Choć zabiegi mają na celu zmniejszyć problem z komarami, jednorazowa akcja może nie być wystarczająca. Przy pogodzie sprzyjającej rozwojowi owadów ich zwalczanie jest trudne. Problemem są również opady deszczu, które mogą znacznie zmniejszyć skuteczność działania środków chemicznych.

Tegoroczna pogoda sprawiła, że komary zaatakowały wyjątkowo licznie. Co zrobić, by się przed nimi ustrzec? Więcej w artykule: Domowe sposoby na komary. Jak odstraszyć owady i zmniejszyć swędzenie po ukąszeniu.

  • Więcej
  • w kategorii inne