Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 27-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
18.06.2019

Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV?

To, że doświadczenie i kwalifikacje są ważne podczas starania się o pracę, jest całkowicie oczywiste. Spełniając wszystkie wymagania postawione przez pracodawcę, niejednokrotnie i tak nie dostajemy zaproszenia na rozmowę. Powodem może być nudny albo źle wykonany opis doświadczenia w CV. Aby zrobić to dobrze, wystarczy zapamiętać kilka prostych zasad.

Siechnice: Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV?

Dostosuj CV do ogłoszenia

Życiorys nie powinien być na siłę przepełniony zbędnymi informacjami. Aplikując na dane stanowisko, należy zostawić tylko wiadomości i etapy kariery mające związek z posadą, o którą się ubiegamy. Zostawiamy tylko wiadomości istotne dla pracodawcy. O innych stanowiskach można wspomnieć tylko, gdy dopiero zaczynamy naszą ścieżkę zawodową.
 

Odnieś się do wymagań

Warto przyjrzeć się, czego dokładnie oczekuje pracodawca i zaznaczyć to w CV, żeby uwodnić, że sobie poradzimy. Gdy wśród oczekiwań znajduje się podtrzymywanie relacji klientami i nawiązywanie nowych, warto to zaznaczyć, odnosząc się i chwaląc inną pracą w tym zakresie, którą wcześniej wykonywaliśmy.
 

Zachowaj porządek i odwróconą chronologię

To bardzo ważne, bo rekruterzy muszą szybko dowiedzieć się jak najwięcej i nie mają ochoty brnąć przez zbędne informacje i czytać o tym, co robiliśmy X lat temu. O tym, jak tworzyć idealne CV od podstaw, można przeczytać na portalu pracuj.pl. Wiadomości na temat doświadczenia powinny zawierać informacje na temat firmy, posady, daty rozpoczęcia i zakończenia współpracy. Na samym początku zamieszczamy nasze ostatnie stanowisko.
 

Podawaj tylko prawdziwe informacje

Istotne jest, aby nie kłamać w swoim CV, bo i tak zostanie to prędzej czy później zweryfikowane. Wydaje się, że to banał, ale jednak się zdarza, w efekcie może nam przepaść dobra oferta pracy. Wystarczy, że rekruter zadzwoni do poprzedniego pracodawcy i dowie się wszystkiego na nasz temat. Również na rozmowie kwalifikacyjnej można to łatwo sprawdzić. Oszustwo wychodzi także na jaw podczas pracy, gdy np. nie będzie sobie radzić z powierzonymi obowiązkami.
 

Ujednolić formę

Wszystkie opisy naszych poszczególnych doświadczeń i posad powinny powielać ten sam schemat. Chodzi zarówno o daty, jak i obowiązki. Trzeba też się zastanowić, jaką formę przyjąć – równoważniki zdań czy zwykłe zdania. Nie można ich łączyć oraz pisać zarówno równoważnikami, jak i zdaniami. Wygląda to nieprofesjonalnie i jakby kandydat pisał swoje CV od niechcenia, nie sprawdził go i dopisywał co jakiś czas coś nowego, bez aktualizowania całości.

Artykuł partnera

  • Więcej
  • w kategorii praca
Wczytuję komentarze...