Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-10-2020
Termy Jakuba w Oławie
17.06.2019

Dni Koguta 2019. Oławskie Miasteczko (22-23.06)

Weekend 22-23 czerwca rezerwujemy – jak zwykle – na najważniejszą, wpisaną do Statutu Miasta, imprezę Oławy, czyli Dni Koguta. Święto Miasta to lokalny festiwal atrakcji, na który składają się różnorodne wydarzenia i zapewniamy, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Siechnice: Dni Koguta 2019. Oławskie Miasteczko (22-23.06)

Tegorocznym obchodom Dni Koguta towarzyszy rocznica 785 lat nadania praw praw miejskich miastu. Swój Jubileusz 10-lecia obchodzi również Oławska Orkiestra Dęta. Po raz ósmy podczas 2. dnia Święta Miasta odbędzie się też Międzynarodowy Zlot Zabytkowych Pojazdów i – jak co roku – możliwe będzie zwiedzanie wieży ratuszowej oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej.

Dni Koguta są także okazją do wysłuchania na żywo występów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Imprezę otwierają występy zaproszonych orkiestr dętych: z Trzebnicy, Domaniowa i Środy Śląskiej oraz jubileuszowy koncert Oławskiej Orkiestry Dętej. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie występ popularnej gwiazdy muzyki POP – MARGARET. Drugiego dnia rozpoczynamy VIII Oławskim Zlotem Pojazdów Zabytkowych, a wieczorem bawić nas będzie KABARET MŁODYCH PANÓW, a świętowanie zakończymy koncertem Zespołu VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ.
 

Sobota, 22 czerwca

Dni Koguta 2019 rozpoczynamy na Miasteczku.

Od godziny 15:00 zapraszamy do Strefy Art, na stoiska branżowe oraz na interesujące pokazy rycersko-historyczne. Wszakże korzenie miejskiej Oławy sięgają 1234 roku, mamy więc apogeum średniowiecza, stąd rozbudowane pokazy stref rycerskich: tkactwo, mennica, czerpanie papieru, młyno-piekarnia i ... stoisko kata.

W Strefie Art Centrum Sztuki przygotowaliśmy m.in. tematyczne zabawy plastyczne dla dzieci, gry planszowe itp. oraz... zdradzimy tylko, że w tym roku każdy będzie mógł POCZUĆ SIĘ JAK VIP.

Na scenie obchody tegorocznych Dni Koguta otwierać będzie zaplanowana na godz. 16:00 uroczysta Parada Orkiestr Dętych. Do godziny 21:00 wystąpią: Orkiestra Dęta z Domaniowa, Orkiestra Dęta ze Środy Śląskiej, Orkiestra Dęta z Trzebnicy, a około godz. 20:00 z finałowym koncertem wystąpi Orkiestra Dęta z Oławy.

O godzinie 21:30 zapraszamy na koncert MARGARET – jednej z najpopularniejszych młodych polskich piosenkarek. Margaret jest laureatką nagród, takich jak: MTV Europe Music Awards, Kids' Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zadebiutowała w 2013 minialbumem "All I Need", z której pochodzi singel "Thank You Very Much", za który wokalistka otrzymała wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku, i który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży m.in. w Austrii, Niemczech i we Włoszech. W lipcu 2013 Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale.

W 2014 wydała swój debiutancki album studyjny "Add the Blonde", który uzyskał certyfikat platynowej płyty. Rok później Margaret w duecie z Mattem Duskiem wydała drugi album studyjny - "Just the Two of Us", który także zdobył status platynowej płyty. W 2017 został wydany kolejny album artystki zatytułowany "Monkey Business". W 2018 z piosenką "In My Cabana" wystąpiła w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018, zajmując siódme miejsce. W tym samym roku jej piosenka "Byle jak" otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018. Obecnie Margaret na scenie promuje swój najnowszy – wydany 31 maja – album "Gaja Hornby", który w całości nagrała w języku polskim. Tytułowa Gaja Hornby to alter ego wokalistki, która opowiada o swojej ewolucji, rozlicza się z błędów i dociera aż na rozstaje dróg. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową, intymną, muzyczną podróż!
 

Niedziela, 23 czerwca

W drugim dniu Święta Miasta - 23. czerwca zapraszamy wszystkich fanów zabytkowej motoryzacji na 8. edycję Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Pojazdów. Oficjalne rozpoczęcie imprezy planujemy na godz. 12:30. W tym roku zaprezentujemy 1000 perełek zabytkowej motoryzacji. W programie wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, pokazy, prezentacje i licytacje. Po raz kolejny zlot poprowadzi Patryk Mikiciuk oraz Paweł Gołębski. W tym roku na zlocie odbędzie się zakończenie towarzyszących mu dwóch wydarzeń: III Oławskiego Charytatywnego Rajdu Koguta oraz akcji Składak Challange, w której swój udział wezmą m.in. Filip Chajzer i Marcin Prokop.

Około godziny 19:00 na scenie wystąpi KABARET MŁODYCH PANÓW obchodzący w tym roku swój Jubileusz 15-lecia na kabaretowej scenie. Młodzi Panowie: Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Bartek Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych.

A o godz. 20:30 zapraszamy na koncert zespołu Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Powrót Kasi Stankiewicz do zespołu Varius Manx z okazji obchodów 25-lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem w życiu zespołu oraz bardzo zauważalnym na rynku muzycznym. Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata.

Historia zespołu Varius Manx piszę się dalej... 13 kwietnia 2018 miała miejsce premiera krążka ENT na którym możemy usłyszeć piękne, hipnotyzujące melodie, które zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz.

Przez dwa dni imprezy w godz. 15.00 - 20.30 będzie można zwiedzać Izbę Muzealną Ziemi Oławskiej, ratuszowe piwnice oraz wieżę, z której mamy rozległy widok na panoramę miasta. Wieża jest najstarszą częścią ratusza. W dolnej części czworoboczna, wyżej ośmioboczna z tarczami zegarowymi, pomiędzy którymi są postaci: księżyca, koguta, śmierci i rycerza, poruszane mechanizmem zegara, pochodzącym z 1718 roku!

Z przyczyn organizacyjnych oraz ze względów bezpieczeństwa zwiedzanie wieży jest możliwe w grupach dziesięcioosobowych, co pół godziny.

Zapraszamy wszystkich na DNI KOGUTA 2019!


Organizacja i finansowanie: Centrum Sztuki w Oławie, Urząd Miasta w Oławie
Partner: Studio Reklamy WENA, Zabytkowe.pl
Sponsorzy: Zakład Gospodarowania Odpadami Gać Sp. zo.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. zo.o. w Oławie, Ergis S.A., Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A., DS Smith Polska, Mobile Climate Control Sp. zo.o. Oława, Bank Spółdzielczy w Oławie, Autoliv Poland Sp. z o.o., Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Oława Sp. z o.o., The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.
Partnerzy / Patroni Medialni: Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie, Olawa24.pl, Oławska Telewizja Kablowa, Oławski Serwis Informacyjny
 

Wczytuję komentarze...