Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 28-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
14.06.2019

Jak internet zmienił szukanie pracy?

Ostatnio bardzo łatwo zauważyć, jak internet zmienił nasze życie. Nie chodzi tylko o rozrywkę oraz dostęp do informacji. Sieć również znacznie zrewolucjonizowała poszukiwanie pracy. Aktualnie można to sobie bardzo ułatwić, ale trzeba wiedzieć, od czego zacząć, co wziąć pod uwagę i o co zadbać.

Siechnice: Jak internet zmienił szukanie pracy?

Serwisy i portale – różnorodność ofert

Kiedyś zatrudnienia trzeba było szukać, przeglądając godzinami oferty pracy w gazetach. Teraz wystarczy na takich stronach, jak np. pracuj.pl założyć konto. Później należy ustawić nasze predyspozycje, wymagania, oczekiwania i wybrać branżę. Można określić stanowisko, rodzaj umowy, zakres wynagrodzenia. Taka aplikacja bardzo szybko dociera do rekrutera.
 

Aplikowanie za pośrednictwem poczty elektronicznej

Jeszcze kilkanaście lat temu kandydaci, wybierając interesującą ich propozycje, musieli wysyłać swoje dokumenty pocztą. Teraz wystarczy e-mail. Dzięki temu wystarczy kilka minut, aby potencjalny szef mógł zobaczyć, że myślimy o nawiązaniu współpracy z nim. Czasem zdarzają się też ułatwienia, np. można wysłać swoją aplikację już za pośrednictwem danego portalu i bez logowania się na pocztę.
 

Media społecznościowe – alternatywa portali

Coraz częściej można znaleźć zatrudnienie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Są zakładane specjalne grupy. Mogą dotyczyć po prostu pracy – każdy może napisać, że czegoś szuka i na odwrót – pracodawcy też ogłaszają, że szukają pracowników. Jednak, gdy już ktoś zdecyduje się na taką metodę poszukiwania zatrudnienia, trzeba pamiętać, aby zadbać o swoje konto. Chodzi o pozbycie się kontrowersyjnych, odrzucających czy niedorzecznych wpisów oraz zdjęć. Można po prostu założyć oddzielne konto, które będzie służyć tylko do takich „służbowych” spraw.
 

Urządzenia mobilne

Młode pokolenia są przyzwyczajone, że dużo da się załatwić dzięki smartfonom i innym mobilnym urządzeniom. To skutek wychowania w czasach największego rozwoju technologii i przyzwyczajenia do nich od małego. Pracodawcy też idą z duchem czasu i postępu. Dlatego wiele stron z propozycjami zatrudnienia oferuje aplikacje. W ramach tego kandydaci mogą przeglądać propozycje niemal wszędzie i zawsze – w autobusie, przy kawie, w przerwie między innymi zajęciami. To bardzo wygodne i dyskretne, bo nikt nie spostrzeże, czego dana osoba szuka i co aktualnie robi w swoim telefonie w przeciwieństwie gdyby, rozłożyła się gdzieś z laptopem. Takie urządzenia umożliwią również ustawianie alertów, które poinformują o nowych propozycjach.

Artykuł partnera

  • Więcej
  • w kategorii praca
Wczytuję komentarze...