Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-09-2020
Termy Jakuba w Oławie
8.06.2019

Czy warto zostać freelancerem?

Współczesny rynek pracy jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każdy ma szansę znaleźć dla siebie odpowiednią ścieżkę zawodową. Jednak z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na pracę w charakterze freelancera, rezygnując ze standardowej formy zatrudnienia.

Siechnice: Czy warto zostać freelancerem?

Kto może być freelancerem?

Freelancer najczęściej zajmuje się zleceniami artystycznymi lub jest związany z branżą IT. Na tym stanowisku świetnie odnajdują się między innymi:

  • copywriterzy,
  • projektanci stron internetowych,
  • graficy,
  • programiści,
  • korektorzy,
  • osoby zajmujące się rękodziełem.

Praca w tej formie będzie dostępna dla każdego, ale nie wszyscy dobrze się w niej odnajdują. Przede wszystkim istotną rolę odgrywają zdolności organizacyjne. Jeśli ktoś nie potrafi w odpowiedni sposób zadbać o efektywną organizację pracy, na pewno nie odnajdzie się w pracy jako wolny strzelec. Istotne jest także posiadanie umiejętności w danej specjalizacji. Freelancerzy muszą być przygotowani na silną konkurencję, ponieważ coraz więcej osób wybiera tę aktywność zawodową. Z tego względu tylko najlepsi mogą liczyć na regularne zdobywanie nowych zleceń.
 

Najważniejsze zalety pracy freelancera

Bez wątpienia kluczowym atutem pracy w charakterze freelancera jest elastyczny grafik. Wolny strzelec nie musi martwić się ustalonymi odgórnie terminami – od niego zależy, kiedy podejmie się realizacji danego zlecenia i jak długo będzie je wykonywał. Dzięki temu często może liczyć na więcej wolnego czasu, ponieważ nie ogranicza go praca na pełen etat. Freelancer nie jest także od nikogo zależny, ponadto nie musi współpracować z innymi osobami. Zazwyczaj może sam sobie ustalać stawki za wykonanie konkretnego zlecenia. Nie ogranicza go nie tylko czas, ale i miejsce. Przykładowo, osoba specjalizująca się w usługach IT może realizować swoje zawodowe cele w domu, w parku lub w bibliotece – wystarczy, że posiada dostęp do laptopa z niezbędnym oprogramowaniem.

Przy odpowiedniej organizacji czasu pracy freelancer może liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Taka aktywność zawodowa usatysfakcjonuje wszystkie osoby ceniące sobie niezależność.

Artykuł partnera

  • Więcej
  • w kategorii praca
Wczytuję komentarze...