Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 29-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.12.2021

Pożar domu w Świętej Katarzynie. Zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych

W poniedziałek, 13 grudnia w godzinach przedpołudniowych w Świętej Katarzynie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym przy ul. Żernickiej. W działaniach gaśniczych brały udział jednostki staży pożarnej z Siechnic, Świętej Katarzyny, Sulimowa i Wrocławia. Obecnie prowadzona jest zbiórka funduszy na odbudowę domu. Zobacz jak możesz pomóc.

Pożar szybko opanował dach i rozprzestrzenił się na dużą część budynku. Ogień strawił wieloletni dorobek życia jego mieszkańców, którzy na szczęście w porę zdążyli się ewakuować. Poszkodowanym został jeden ze strażaków ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świętej Katarzyny wraz z rodziną.

Wczoraj (13.12.2021 - red.), przed godziną 13, w naszej miejscowości doszło do pożaru domu jednorodzinnego, w którym mieszka jeden z naszych ratowników wraz z rodziną. Pożar szybko opanował dach budynku. Na szczęście wszyscy mieszkańcy zdążyli się w porę ewakuować. Nikomu nic poważnego się nie stało. Akcja ratownicza trwała do godzin wieczornych. (...)

Została zorganizowana zbiórka na odbudowę domu naszego strażaka. Z całego serca prosimy , chociaż, o symboliczną złotówkę dla Mateusza i jego rodziny, którzy stracili dobytek życia.

~ OSP Święta Katarzyna / Facebook

Aktualnie trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę domu na portalu zrzutka.pl. Każda pomoc i każda złotówka się liczy.


To niestety kolejny pożar w ostatnich tygodniach w gminie. W dniu 24 listopada w Siechnicach płonął dom przy ul. Piastów Śląskich - więcej w artykule Pożar domu w Siechnicach. Trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych.

  • Więcej
  • w kategorii inne