Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 14-04-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
27.05.2022

Dzień Dziecka z Policją? Impreza prewencyjna Dolnośląska Policja Dzieciom

30 maja 2022 roku, w poniedziałek, przy wrocławskim Dworcu PKP odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Dzieci i młodzież będą mogły zapoznać się z pracą policjantów, wziąć udział w edukacyjnych grach i zabawach, zobaczyć maskotki Komisarza Lwa, a także posłuchać występu Orkiestry Policyjnej.

Siechnice: Dzień Dziecka z Policją? Impreza prewencyjna Dolnośląska Policja Dzieciom

Podczas festynu będzie można obejrzeć specjalistyczny sprzęt, którym posługują się policjanci m. in. radiowozy, quady, poduszkowce i armatki wodne. Technicy kryminalistyki pokażą, jak prowadzą badania daktyloskopijne i do czego służy walizka kryminalistyczna. W programie jest też pokaz działania robota do wykrywania materiałów wybuchowych. Jedną z atrakcji są Alkogogle - symulator jazdy, przy pomocy którego można przekonać się, dlaczego prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niebezpieczne.

W programie festynu przewidziano także grę terenową, podczas której uczestnicy będą szukać krasnali. Najmłodszych ucieszy spotkanie z maskotkami Komisarza Lwa z dolnośląskiej Policji. Z kolei dla zainteresowanych sztuką przygotowano możliwość bezpłatnego zwiedzania wraz z przewodnikiem galerii Biura Wspólnych Aspiracji przy wrocławskim dworcu kolejowym.

Szczegółowy program festynu:

 • stoisko profilaktyczne Wydziału Prewencji (7 maskotek Komisarza Lwa dolnośląskiej Policji),
 • występ Dolnośląskiej Orkiestry Policyjnej,
 • stoisko Komisariatu Wodnego Policji – łódź, skutery, quady,
 • stoisko Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji - pojazd TUR, broń, robot do wyszukiwania materiałów wybuchowych,
 • stoisko Ruchu Drogowego – miasteczko "Jestem bezpieczny na pasach", motocykle, radiowozy,
 • stoisko "Alkogogle",
 • malowanie twarzy, stoisko plastyczne,
 • stoisko Oddziału Prewencji, w tym prezentacja – armatki wodnej, okratowany bus, żółwie, kaski – sprzęt PZ, LRAD,
 • stoisko służb kryminalistyki – daktyloskopia, mikroskop, walizka kryminalistyczna z udziałem techników kryminalistyki.

Festyn z okazji Dnia Dziecka jest pierwszą imprezą edukacyjno-profilaktyczną skierowaną do dzieci po okresie pandemii, kiedy spotkania tego typu zostały ograniczone. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie ona cieszyć się dużym zainteresowaniem. Zapraszają dzieci z opiekunami oraz młodzież na plac przy Dworcu Głównym we Wrocławiu w poniedziałek, 30 maja, w godzinach od 10.00 do 13.00.

Poniżej plakat imprezy:

Na podstawie mat. prasowego Policji

 • Więcej
 • w kategorii inne