Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 26-02-2020
Termy Jakuba w Oławie
27.03.2018

Błękitna Laguna z kolejnym dofinansowaniem

Ogłoszono projekty, które otrzymają dotacje w ramach konkursu „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018". Siechnicka Błękitna Laguna znalazła się wśród nagrodzonych.

Siechnice: Błękitna Laguna z kolejnym dofinansowaniem

Konkurs związany był z trwającym Dolnośląskim Rokiem Odry. Dolnośląskie gminy mogły uzyskać dofinansowanie na wnioski dotyczące budowy małej infrastruktury związanej bezpośrednio lub pośrednio z rzeką Odrą i innymi rzekami lub zbiornikami wodnymi w naszym regionie. Łączna kwota przyznanych dotacji to 1 milion złotych.

W konkursie brało udział 69 gmin – 22 z nich otrzyma wsparcie finansowe a reszta znalazła się na liście rezerwowej. Siechnice zdobyły dotację w kwocie 49 000 zł na rozwój małej infrastruktury przy zbiorniku wodnym Błękitna Laguna.

Kąpielisko Błękitna Laguna zostało otwarte wraz z nadejściem ubiegłorocznego lata. Modernizacja otoczenia zbiornika wodnego finansowana była z grantu uzyskanego w konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców na projekt "Zrób SiechNICE – Błękitna Laguna dla Mieszkańców" Siechnice otrzymały 100 tyś zł na inwestycje na terenie kąpieliska - powstała plaża, wyznaczone miejsca do kąpieli strzeżone przez ratowników, boisko do siatkówki plażowej.

Wczytuję komentarze...