Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 15-10-2019
Termy Jakuba w Oławie
13.03.2018

Brave Kids w Siechnicach

Trwa rekrutacja rodzin goszczących uczestników międzynarodowego projektu Brave Kids 2018. Chcesz zaprosić do siebie uzdolnione dzieci z dalekich krajów, zyskać nowych przyjaciół, poznać inne kultury i tradycje? Centrum Kultury w Siechnicach zachęca rodziny do udziału w projekcie.

Brave Kids jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączy je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Wielkim finałem projektu jest wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem kultur i tradycji. Dzieciaki udowadniają, że w ciągu kilku tygodni, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, potrafią przygotować pokaz będący symbolem pokoju, przyjaźni i głosu dzieci. Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids odbędzie się 8 lipca 2018 roku (niedziela) we Wrocławiu. 

W Siechnicach warsztaty odbywać się będą w Centrum Kultury (ul. Fabryczna 15) w dniach: 16 czerwca (sobota) – 1 lipca 2018 roku (niedziela).

Obowiązki rodzin goszczących (1 rodzina przyjmuje dwójkę dzieci z jednego kraju):

 • dowiezienie uczestników i uczestniczek na miejsce warsztatów artystycznych oraz ich odbiór (spotkania odbywają się od godziny 9:00 do 17:00),
 • zapewnienie śniadania i kolacji,
 • zapewnienie oddzielnego pokoju.

Formularz aplikacyjny dla rodzin goszczących – dostępny tutaj.

Zobacz film dokumentalny o urokach projektu Brave Kids – Dzieci Świata:

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Kultury Teatralnej "Pieśń Kozła". Koordynatorkami projektu w Siechnicach są Joanna Kaczmarek i Anna Skłodowska (tel. 516 803 141, 603 779 257, email: [email protected]).

  Czym jest Brave Kids?

  • głosem dzieci,
  • wymianą doświadczeń – dzieci uczą dzieci,
  • wyrównywaniem szans,
  • dialogiem językiem sztuki,
  • doświadczeniem gościnności i empatii.

  Zostań już dziś częścią tego międzynarodowego projektu! Więcej informacji na bravekids.eu

  Wczytuję komentarze...