Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 12-12-2019
Termy Jakuba w Oławie
26.03.2018

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Parafia p.w. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 6-13.10.2018 r. lub 8-15.10.2018 r. Zapisy do 10 czerwca 2018 roku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Siechnice: Pielgrzymka do Ziemi Świętej
fot. Jerozolima / zdj. ilustracyjne

Program pielgrzymki:

1 dzień: przelot, Hajfa – Kana Galilejska
Wylot do Tel Aviv. Podróż do Hajfy - portu i jednego z najstarszych miast basenu Morza Śródziemnego, malowniczo położonego u stóp góry Karmel. Nawiedzenie Sanktuarium oo. Karmelitów Stella Maris z Grotą proroka Eliasza. Z tarasów widokowych przy świątyni Bahajów podziwianie widoku na miasto i piękne ogrody. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu. Odnowienie przyrzeczenia sakramentu małżeństwa i dojazd do Nazaretu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: Galilea: Nazaret – Kafarnaum – Tabgha – Góra Błogosławieństw
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Nazaret, dom Maryi, gdzie Archanioł Gabriel zwiastował narodzenie Jezusa, a także miasto życia Św. Rodziny i dzieciństwa Jezusa - zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Udanie się do Tabgha: kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, kościół „Prymatu Św. Piotra” na brzegu jeziora - miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb, Góra Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Następnie zwiedzanie Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu Św. Piotra. Rejs stateczkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd Doliną Jordanu do Betlejem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień: Betlejem
Po śniadaniu zwiedzanie w Betlejem: miejsce narodzin Jezusa - Bazylika Narodzenia, kościół franciszkański z grotą Św. Hieronima, Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Odwiedzenie Karmel, którego miejsce budowy wskazała Św. Miriam - Mała Arabka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Po kolacji możliwość zwiedzania Jerozolimy nocą. Nocleg.

4 dzień: Jerozolima – Ein Karem – Yad Vashem 
Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna, miejsce Wniebowstąpienia, kościół „Pater Noster”, zejście drogą Niedzieli Palmowej do Ogrodu Getsemani z Bazyliką Agonii (Wszystkich Narodów), kościółek Dominus Flevit, grób rodziny kapłana Joachima, gdzie złożono również ciało Maryi. Po południu podróż do Ein Karem do kościołów: Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Nawiedzenia św. Elżbiety. Następnie zwiedzanie instytutu pamięci Yad Vashem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień: Jerycho – Morze Martwe – Pustynia Judzka – Betania
Po śniadaniu wczesny wyjazd z hotelu. Przejazd do Jerycha - miasta położonego poniżej poziomu morza, drzewo Zacheusza - najstarsza sykomora świata, Góra Kuszenia. Odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św. nad Jordanem. Przejazd przez Pustynię Judzką w rejon Morza Martwego. Postój nad Morzem Martwym leżącym 400 m poniżej poziomu morza, dzięki dużemu zasoleniu jego woda ma właściwości lecznicze. Czas wolny na kąpiele i relaks. Powrót do Betanii, zwiedzanie domu Marty, Marii i Łazarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: Jerozolima
Po śniadaniu przejazd do Bazyliki Grobu Pańskiego, na Golgotę, do kamieniołomów, gdzie Św. Helena odnalazła relikwie Krzyża Św. Po zwiedzaniu i modlitwie przejazd starym miastem na Syjon, do Wieczernika i benedyktyńskiego Dormition.

7 dzień: Jerozolima
Po śniadaniu wejście na Wzgórze Świątynne. Zwiedzanie na Starym Mieście: Kościół św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, od rzymskiej twierdzy Antonia rozpoczęcie Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) wiodącej na Golgotę, Bazylika Grobu Pańskiego. Po południu czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: wylot do Polski
Śniadanie. Msza Św. w jednym z kościołów w Betlejem lub w Emaus. Przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie - wylot do Polski.

Koszt pielgrzymki: 3000 zł + 80 USD płatnych w Izraelu.

Świadczenia zawarte w cenie: przelot samolotem do Tel Aviv, wszelkie opłaty lotniskowe, opłaty wjazdowe do Izraela, 7 noclegów w hotelach 3*, pokoje 2 lub 3 os. z łazienkami (na zamówienie), 7 śniadań i 7 obiadokolacji, transfery autokarem na terenie Izraela, opieka duszpasterza, pilota i przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera: napojów do kolacji, posiłków nie wymienionych w programie, opłat za zwiedzanie fakultatywne (obiektów nie wymienionych w programie).

Uwaga:

  • wylot z Wrocławia,
  • kolejność zwiedzania miejscowości i obiektów może ulec zmianie,
  • zmiana godzin przelotu dokonana przez linie lotnicze nie oznacza zmiany warunków przez organizatora,
  • w przypadku zmiany cen przez linie lotnicze (dopłata paliwowa) i znaczącej zmiany kursu walut cena może ulec zmianie,
  • dokumentem podróży uprawniającym do przekroczenia granic Izraela jest paszport ważny 6 miesięcy od ostatniego dnia pielgrzymki.

Zapisy z podaniem personaliów oraz jednoczesną wpłatą zaliczki na bilet lotniczy w kwocie 1000,00 zł odbywają się w zakrystii lub kancelarii parafialnej (ul. Kościelna 4, 55-011 Siechnice) do 10 czerwca 2018 roku (niedziela). Rezygnacja z wyjazdu po 10.06.2018 roku wiąże się z utratą zaliczki. Pozostała część kwoty (2000,00 zł) płatna do 10.09.2018 roku. O udziale w pielgrzymce decyduje kolejność zgłoszeń.

Wczytuję komentarze...