Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
15.03.2021

Błękitna Laguna: Konkurs ofert na obsługę gastronomiczną kąpieliska

Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna ogłosiła konkurs ofert na obsługę gastronomiczną i porządkową kąpieliska Błękitna Laguna, które działa w Siechnicach.

Siechnice: Błękitna Laguna: Konkurs ofert na obsługę gastronomiczną kąpieliska

Celem konkursu jest zapewnienie dostępu do gastronomii użytkownikom kąpieliska w najbliższym sezonie (od 17 kwietnia do 4 października 2021 roku) oraz utrzymanie porządku w jego obrębie.

Z ogłoszenia przetargowego wynika, że obsługa gastronomiczna na kąpielisku ma zostać zapewniona w zakresie:

  • utworzenia w wyznaczonym miejscu strefy gastronomicznej o przybliżonej powierzchni 1594,78 m2 składającej się z maksymalnie 10 estetycznych punktów gastronomicznych typu foodtruck / stoisko / przyczepa o zróżnicowanym asortymencie oferty sprzedażowej,
  • zapewnienia miejsc siedzących dla klientów (stoliki, krzesła i parasole obowiązkowe, opcjonalnie dodatkowo leżaki, zacieniony mini plac zabaw dla dzieci),
  • sprzedaży napojów zimnych i ciepłych,
  • sprzedaży posiłków typu fast-food (frytki, tosty, kanapki itp.) oraz deserów (lody, gofry itp.),
  • sprzedaży niskoprocentowych napojów alkoholowych (np. piwo, wino musujące) do spożycia wyłącznie w wyznaczonym do tego miejscu na terenie utworzonej strefy gastronomicznej,
  • w okresie poza sezonem kąpielowym (kwiecień, maj, wrzesień październik) utrzymywanie czystości na terenie kąpieliska (zbieranie śmieci z terenu plaży i terenu zielonego, opróżnianie koszy).

Z treści ogłoszenia dowiadujemy się także, że w okresie 3 - 25 maja 2021 SISK planuje wykonanie utwardzonej nawierzchni na drodze dojazdowej do kąpieliska.

Błękitna Laguna to kąpielisko, które od początku swojego istnienia cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Mieszkańców Siechnic. Modernizacja jego otoczenia sfinansowana została w części z grantu uzyskanego w ogólnopolskim konkursie LechStarter. Dzięki głosom Mieszkańców miasto otrzymało 100 tys zł na inwestycje na terenie kąpieliska.

We wrześniu ubiegłego roku, jak po każdym sezonie, Rada Miejska w Siechnicach przeprowadziła konsultacje społeczne dotyczące dalszego funkcjonowania Błękitnej Laguny. W ankiecie większość Mieszkańców opowiedziało się za sprzedażą napojów alkoholowych do spożycia wyłącznie w wydzielonej strefie przestrzeni gastronomicznej, możliwością wprowadzenia wejścia biletowanego na teren kąpieliska i istnienia strefy gastronomii poza sezonem. Zgłaszano również potrzebę powiększenia i poszerzenia plaży oraz strefy gastronomicznej, nasadzenie większej liczby drzew i montaż urządzeń dających cień.

Informacja o zamówieniu:
na podstawie BIP SISK Siechnice

  • Więcej
  • w kategorii inne