Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
31.05.2023

Kamila Czuczwara z Siechnic z brązowym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Dla wielu zawodników jest to ich pierwszy, debiutancki start. Reprezentantka Siechnic przywiezie do domu brązowy medal.

Siechnice: Kamila Czuczwara z Siechnic z brązowym medalem na JBL Triathlon Sieraków
fot. CIECH TRI TOUR

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku, kiedy to razem cieszyliśmy się jubileuszową 10. edycją JBL Triathlon Sieraków.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

Start był zdecydowanie udany dla Kamili Czuczwary z Siechnic, która wywalczyła brązowy medal w kategorii K35-39 Sprint. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

JBL Triathlon Sieraków zakończy się w niedziele 28.05.2023, kiedy to zawodnicy zmierzą się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km. Następne zawody cyklu CIECH Tri Tour już 18.06, kiedy to pasjonaci triathlonu będą mogli zmierzyć się na JBL Triathlon Poznań.

Więcej szczegółów dotyczących CIECH Tri Tour na stronie internetowej cyklu.

inf. prasowa

  • Więcej
  • w kategorii sport