Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 06-08-2020
Termy Jakuba w Oławie
3.08.2018

Obniżone ciśnienie wody. Zamknięte dostawy zanieczyszczonej wody.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny stwierdził przekroczenie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów w wodzie ze Stacji Uzdatniania Wody Przedsiębiorstwa Produkcji Ogrodniczej w Siechnicach. Zakład Gospodarki Komunalnej zamknął dostawę z tego źródła. Może wystąpić obniżone ciśnienie wody w Gminie Siechnice.

Siechnice: Obniżone ciśnienie wody. Zamknięte dostawy zanieczyszczonej wody.

Według badania przekroczony został poziom ogólnej liczby mikroorganizmów i bakterii grupy coli. Inspektor Sanitarny wydał komunikat, w którym stwierdził, że woda z wodociągu sieciowego PPO Siechnice nie nadaje się do spożycia.

ZGK informuje, że po otrzymaniu informacji niezwłocznie zamknięto dostawę z SUW PPO. Obecnie woda dostarczana jest z innych Stacji Uzdatniania Wody. Jej jakość mieści się w normach i może być wykorzystywana w gospodarstwach domowych bez ograniczeń. Jednocześnie Zakład zaleca przegotowanie wody do celów konsumpcyjnych, a także do mycia zębów małych dzieci oraz osób starszych o obniżonej odporności.

Dostawa wody z SUW PPO przywrócona zostanie po kolejnym badaniu jakości wody, jeżeli nie zostaną wykazane nieprawidłowości.

Utrudnienia, które mogą występować od 2 sierpnia dotyczą miejscowości: Siechnice, Św. Katarzyna, Groblice, Durok, Kotowice, Zębice, Grodziszów, Sulęcin, Szostakowice, Sulimów, Bogusławice, Ozorzyce, Łukaszowice.

Wczytuję komentarze...