Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 17-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
24.02.2024

Rozlicz PIT w Siechnicach - lokalny patriotyzm, który nic nie kosztuje

Jak co roku gminy apelują aby rozliczać się z fiskusem tam, gdzie faktycznie mieszkają mieszkańcy. Nie inaczej jest w Siechnicach. Ponad 38% podatku, który odprowadzają mieszkańcy wraca do gminy. Ile podatków z rozliczenia rocznego trafia do gminy? Jak rozliczyć się w gminie Siechnice?

Siechnice: Rozlicz PIT w Siechnicach - lokalny patriotyzm, który nic nie kosztuje

Swój podatek dochodowy w Gminie Siechnice w 2023 roku rozliczyło 90% zadeklarowanych mieszkańców. Gdyby odsetek ten wyniósł 100%, w budżecie znalazłoby się ponad 5 mln złotych więcej.

Jak dużym wsparciem dla jednostki samorządowej jest podatek dochodowy, może świadczyć fakt, że w minionym roku na dochody gminy (ponad 178 mln zł) około jedna czwarta z tej kwoty (45 mln zł) pochodziła z PIT.

Płacenie podatków w miejscu zamieszkania przyczynia się do budżetu gminy, z której pochodzi podatnik. Dzięki temu mogą być finansowane ważne projekty lokalne, takie jak budowa i remont szkół, dróg czy placów zabaw, a także wsparcie dla lokalnych instytucji kultury czy sportu. To bezpośrednio wpływa na jakość życia mieszkańców.

Jak rozliczyć się w gminie Siechnice?

Warto być zameldowanym na terenie gminy Siechnice, ale nie jest to konieczne. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać jako miejsce zamieszkania gminę Siechnice.

Ostateczny termin złożenia najpopularniejszych deklaracji PIT-28 PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 w tym roku przypada na 30 kwietnia 2024 r.

Poniżej spot opublikowany przez Gminę Siechnice zachęcający do rozliczenia podatku dochodowego w miejscu zamieszkania: