Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 19-10-2021
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
20.06.2020

Urząd Miejski znów otwarty dla interesantów. Zobacz zasady obsługi petentów

Od 22 czerwca wznowiona zostanie bezpośrednia obsługa interesantów - informuje Urząd Miejski w Siechnicach. Przed wizytą w placówce powinniśmy zapoznać się z nowymi zasadami i ograniczeniami. W dalszym ciągu również rekomendowane jest załatwianie spraw online - przez platformę ePUAP, mailowo lub telefonicznie. Zobacz co należy wiedzieć przed wizytą w Urzędzie.

Siechnice: Urząd Miejski znów otwarty dla interesantów. Zobacz zasady obsługi petentów

Urząd Miejski zamknął możliwość bezpośredniej obsługi mieszkańców 13 marca 2020 r. z powodu epidemii koronawirusa. Po ponad trzech miesiącach petenci znów będą przyjmowani na miejscu. Obowiązują jednak zasady bezpieczeństwa oraz zmiany organizacyjne.

Interesanci muszą mieć zakryte usta i nos. Zasada ta obowiązuje przez cały czas przebywania w Urzędzie. W budynku należy korzystać z jednorazowych rękawiczek ochronnych lub środków do mycia rąk - na każdym piętrze przy drzwiach windy ma się znajdować środek do dezynfekcji.

Ze względu na bezpieczeństwo pracowników i interesantów osoby wykazujące objawy chorobowe mogą być poddane pomiarowi temperatury ciała termometrem bezdotykowym. W biurach może przebywać tylko jeden interesant, a jeśli wnoszone są opłaty - zaleca się płatność bezgotówkową.

Należy pamiętać również o zachowaniu dwumetrowego dystansu społecznego. W przypadku wątpliwości gdzie mamy się udać w celu załatwienia sprawy najlepiej zapytać pracowników przy wejściu - unikniemy w ten sposób niepotrzebnego przemieszczania się po budynku.
 

Obsługa wybranych spraw na parterze

Na parter - bez wchodzenia na inne piętra Urzędu przeniesiona została obsługa petentów w sprawach związanych z: rejestracją działalności gospodarczej, dowodami osobistymi, sprawami meldunkowymi czy zameldowaniem cudzoziemców nieposiadających numerów PESEL. Interesanci przyjmowani są pojedynczo. Wymagane jest wcześniejsze telefoniczne uzgodnienie wizyty.
 

Umów się wcześniej lub załatw sprawę online

Pomimo otwarcia budynku dla interesantów urzędnicy rekomendują aby w miarę możliwości wybierać drogę online - system ePUAP (Elektroniczna Skrzynka Podawcza), drogą mailową ([email protected]) lub telefonicznie, pod numerem 71 786 09 01.

Wczytuję komentarze...