Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 13-06-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Wrocław dla fanów mocnych wrażeń. Sprawdź, gdzie skutecznie można podnieść swój poziom adrenaliny!

Wrocław to miasto leżące w południowo-zachodniej Polsce - piękne, urokliwe, bogate w zabytki. Niezwykła architektura sprawia, że osób zwiedzających nie brakuje, a wręcz przeciwnie! Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Niepowtarzalny klimat można poczuć już w samym centrum miasta. Rynek wrocławski to trzeci największy rynek w Polsce. Wrocław to również miasto akademickie z dużą liczbą uczelni i studentów. Obok świetnie rozwiniętej bazy noclegowej oraz restauracyjnej, oferuje masę atrakcji dla osób żądnych adrenaliny.

Siechnice: Wrocław dla fanów mocnych wrażeń. Sprawdź, gdzie skutecznie można podnieść swój poziom adrenaliny!

Dream Jump – Wrocław

Świetnym pomysłem jest skok z wysokości 40 m. Dream Jump to niewątpliwie, jedna z najbardziej ekstremalnych atrakcji. Dedykowana jest dla osób pełnoletnich z wagą nieprzekraczającą 120 kg. Realizacja odbywa się ze stadionu miejskiego - z tak niecodziennej perspektywy można podziwiać uroki miasta. Specjalny układ lin pozwala na maksymalne wydłużenie swobodnego spadania, dzięki temu osoba skacząca ma czas, żeby poszaleć w powietrzu! Podczas lotu może wykonywać różnego rodzaju akrobacje. Dodatkowo emocje, jakie towarzyszą podczas skoku, można uchwycić na filmie. Opcja nagrywania jest dostępna na miejscu. Skoki na Stadionie Wrocław odbywają się praktycznie przez cały rok, z drobną przerwą w okresie zimowym grudzień - styczeń.

Lot zapoznawczy w symulatorze lotu – Wrocław

Dla osób lubiących wyzwania przyziemne, niemniej jednak równie emocjonujące, polecamy lot w symulatorze. Siedząc wygodnie w kokpicie, można totalnie odlecieć. Dla miłośników lotnictwa jest to nie byle gratka. Uczestnik atrakcji wcieli się w rolę pilota, chwyci za stery i w bardzo realny sposób poprowadzi potężną maszynę, jaką jest Boeing 737-800NG. Symulator jest odwzorowany z mistrzowską precyzją, w skali 1:1. Wyposażony jest w 10-metrowy ekran. Nie ma tutaj żadnych limitów wiekowych. Nawet nastoletni fan lotnictwa może spróbować swoich sił. Osoby, które po raz pierwszy będą miały styczność z symulatorem lotu, odbędą krótkie szkolenie wprowadzające. Dodatkowo w kabinie symulatora obecny będzie instruktor, który czuwa nad przebiegiem realizacji, służy cennymi radami. Kierunek lotu zgodny jest z preferencjami osoby realizującej. Podróż można odbyć do dowolnego zakątka świata. Loty w symulatorze, oprócz świetnej zabawy mogą być formą treningu dla przyszłych i obecnych pilotów. Do wyboru są trzy warianty czasowe: 20, 30 oraz 60 minut. Ta niezwykła przygoda, na długo pozostanie w pamięci.

Lot paralotnią – Wrocław

Dla miłośników podniebnych przygód, którzy preferują bezpośredni kontakt z powietrzem, polecamy loty paralotnią w okolicach Wrocławia. Paralotnia jest pozbawiona napędu spalinowego, stąd lot jest cichy, bez drgań ze strony śmigła. Start lotu odbywa się za pomocą wyciągarki. Po uzyskaniu odpowiedniej wysokości, pilot odpina linę i od tego momentu paralotnia samodzielnie unosi się w powietrzu. Czas lotu jest silnie zależny od panujących warunków atmosferycznych - od 6 nawet do 20 minut. Realizowany jest na dwumiejscowej paralotni sterowanej przez doświadczonego pilota. Przed startem pilot udzieli cennych wskazówek odnośnie zasad bezpieczeństwa, zaprezentuje sprzęt oraz po krótce wyjaśni sposób funkcjonowania. Dla osób, które chcą podzielić się emocjami oraz niesamowitymi widokami w gronie najbliższych, dostępna jest opcja filmowania. To niesamowite przeżycie dostępne jest również dla osób niepełnoletnich - od 14 roku życia. Zgodnie z wytycznymi instruktorów, za zgodą i pod nadzorem prawnego opiekuna.

Ekstremalnych wyzwań w stolicy województwa dolnośląskiego nie brakuje. Tak więc fani mocnych wrażeń przybywajcie! Od wirtualnego lotu w symulatorze, po realizację powietrzną w postaci lotu paralotnią aż do szalonego skoku ze szczytu stadionu. Każda z atrakcji spowoduje szybsze bicia serca, ciarki na plecach a przede wszystkim, będzie świetną formą spędzenia wolnego czasu w nietuzinkowy sposób. To również świetna okazja do przełamania obaw, wewnętrznych barier, a być może nawet i lęku wysokości.