Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 02-04-2020
Termy Jakuba w Oławie
3.10.2018

Wieczory Flandryjskie w Centrum Kultury

Biblioteka Publiczna im. A. Waligórskiego w Świętej Katarzynie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w corocznym Festiwalu Sztuk – Wieczory Flandryjskie. Podczas festiwalu odbędzie się Finał XXIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój świat, moja poezja” oraz Przegląd Instrumentalny i Wokalny. Zachęcamy do udziału.

Siechnice: Wieczory Flandryjskie w Centrum Kultury

Festiwal Sztuk – Wieczory Flandryjskie jest imprezą cykliczną organizowaną przez Centrum Kultury. Jego cele i zadania to:

  • coroczne podsumowanie dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Wrocławskiego w trzech kategoriach: poezji oraz muzyki i śpiewu,
  • inspiracja poszukiwań repertuarowych i form estradowej prezentacji i przygotowania programu,
  • wspieranie twórczości dzieci oraz jej promocja,
  • uatrakcyjnienie oferty kulturalnej gminy poprzez zorganizowanie ogólnie dostępnych spotkań uczestników Konkursu Poetyckiego i Przeglądu: Instrumentalnego i Wokalnego.

Finał XXIII Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój świat, moja poezja” odbędzie się 23 listopada 2018 r. o godz. 10:00. W roku bieżącym ze względu na 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę ulegnie zmianie nazwa konkursu na „Mój świat, moja Niepodległa”.

Konkurs przebiegać będzie w trzech kategoriach wiekowych:

  • dla klas IV-VIII szkoły podstawowej,
  • dla III klasy gimnazjum,
  • dla młodzieży ze szkół średnich.

Tematy utworów mają nawiązywać do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Termin nadsyłania wierszy to 9 listopada 2018 r. (decyduje data wpłynięcia prac na adres organizatora – Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna, 55-010 Święta Katarzyna, ul. Główna 82).

Przegląd Instrumentalny i Wokalny odbędzie się 24 listopada 2018 r. o godz. 16:00. Czas prezentacji nie może przekroczyć 8 minut (soliści) lub 10 minut (zespoły muzyczne). Liczba zgłoszeń w obu kategoriach jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się decyduje ich kolejność. Zgłoszenia do 16 listopada 2018 r. należy przesyłać pod adres Biblioteka Publiczna im. A. Waligórskiego w Świętej Katarzynie, ul. Główna 82, 55-010 Święta Katarzyna, tel. (71) 311 62 63.

Kategorie wiekowe:

  • uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej,
  • uczniowie III klasy gimnazjum,
  • uczniowie szkół średnich i studenci.

Uczestników zarówno Konkursu Poetyckiego, jak i Przeglądu Instrumentalnego i Wokalnego CK zaprasza w tych dniach do Sali widowiskowej w budynku Centrum Kultury w Świętej Katarzynie, przy ul. Głównej 82.

Patronat nad Festiwalem Sztuk objął Burmistrz Siechnic - Milan Ušàk.

Szczegółowy regulamin dostępny jest w zakładce „Do pobrania” (z lewej strony artykułu).

Wczytuję komentarze...