Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 24-07-2024
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
7.10.2018

Gwiazdy w Siechnicach! Dereszowska, Bohosiewicz, Linda i inni na Festiwalu Aktorstwa Filmowego

W dniach 20 - 26 października odbędzie się siódma edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. We Wrocławiu i wybranych miastach partnerskich publiczność będzie miała okazję posłuchać i zobaczyć w akcji wielu wybitnych polskich aktorów. W tym roku festiwal po raz pierwszy będzie mieć miejsce także w Siechnicach! Wśród zaproszonych gości gwiazdy polskiej sceny i filmu: Sonia Bohosiewicz, Anna Samusionek, Anna Dereszowska, Zbigniew Waleryś, Bogusław Linda. Zobacz szczegółowy program.

Siechnice: Gwiazdy w Siechnicach! Dereszowska, Bohosiewicz, Linda i inni na Festiwalu Aktorstwa Filmowego

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa to hołd przyjaciół dla zmarłego aktora teatralnego i filmowego, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Co roku podczas festiwalu statuetkami Platynowego Szczeniaka nagradzani są najwybitniejsi aktorzy filmowi. Tegoroczne trafią do rąk Anny Seniuk i Andrzeja Seweryna. Nieodłącznym elementem jest też konkurs o Złote Szczeniaki dla najlepszych ról pierwszo i drugoplanowych w filmach fabularnych z ostatniego roku.

Program 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego w Siechnicach:

 • 22.10.2018, godz. 18:00, hala sportowa w Siechnicach – Sonia Bohosiewicz "Domówka"
  "Domówka" to zabawna, pełna anegdot podróż do czasów minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki. W repertuarze m.in. "Józek, nie daruję ci tej nocy", "Jesteś lekiem na całe zło", "W moim magicznym domku" czy "Płynie w nas gorąca krew". Show Soni Bohosiewicz to połączenie koncertu, spektaklu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności.
  Cena biletu: 30 zł
   
 • 24.10.2018, godz. 11:00, hala sportowa w Siechnicach – Anna Samusionek i Burmistrz Siechnic Milan Usak czytają Dzieciom
   
 • 24.10.2018, godz. 18:00, hala sportowa w Siechnicach – Anna Dereszowska "Instrukcja Obsługi Kobiety"
  Wyjątkowy recital wybitnej aktorki Anny Dereszowskiej i zespołu Febus Wąsaty Trio. Podczas występu będziemy mieli szansę usłyszeć takie utwory jak "Sing sing", "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "Krzyżówka" i posłuchać zabawnych anegdot czy też porad z dziedziny relacji damsko-męskich. Jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, jak udekorować stół na przybycie teściowej, jak dokonać podziału ról w związku, jak pielęgnować rośliny kaktusowate - to tylko niektóre z poruszanych tematów „Instrukcji obsługi kobiety".
  Cena biletu: 30 zł
   
 • 25.10.2018, godz. 12:00, hala sportowa w Siechnicach – Zbigniew Waleryś "Ja jestem Żyd z Wesela" (wg Romana Brandstaettera)
  Monodram w wykonaniu Zbigniewa Walerysia. Roman Brandstaetter zanotował, co mówił aplikantowi krakowskiego adwokata bronowicki karczmarz Hersz Singer: "na progu izby stoi mały, taki blady, rudy, w czarnym szlusroku, sam stoi, nic nie pije, nie tańczy, tylko stoi i patrzy. Panie koncypiencie, ja takiego patrzenia jak długo żyję nie widziałem. Coś było w tym patrzeniu, coś było, ale co, tego nie umiem powiedzieć. I wie pan, co ja wtedy pomyślałem ? Ja pomyślałem w złą godzinę, że od tego małego, bladego, rudego, będzie wielkie nieszczęście. Wie pan kto to był? Pan nie może wiedzieć, kto to był. To był ten Wyspiański..."
  Cena biletu: 30 zł
   
 • 25.10.2018, godz. 18:00, hala sportowa w Siechnicach – Bogusław Linda - spotkanie z gwiazdą i projekcja filmu
  Cena biletu: 10 zł


Bilety do nabycia:

 • w Siechnicach - w klubie Relaks, biurze Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej,
 • w Świętej Katarzynie - w klubie Tęcza.

Organizatorami festiwalu są Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny). Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Plakat zapowiadający 7. Festiwal Aktorstwa Filmowego: