Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online

Miejsca trudne do wykoszenia? Sprawdź, jak ułatwić sobie to zadanie i mieć piękny ogród bez wysiłku

Zadbany, wypielęgnowany ogród to marzenie każdego posiadacza domu czy działki. Ogród to przecież wizytówka domu, a także miejsce relaksu, wypoczynku i spotkań z rodziną czy znajomymi. W obecnych czasach, kiedy codziennie towarzyszy nam stres, a życie narzuca szybkie tempo, właściciele posesji często narzekają na brak czasu na odpowiednią pielęgnację swoich ogrodów. Jeżeli zastanawiasz się jak zadbać o ogród, aby cieszył oko bez nadmiaru pracy, skorzystaj z kilku wskazówek, które zawarliśmy w naszym artykule.

Siechnice: Miejsca trudne do wykoszenia? Sprawdź, jak ułatwić sobie to zadanie i mieć piękny ogród bez wysiłku

Czy cudowny, zadbany ogród wymaga wielogodzinnej pracy i ogromnych kosztów? Niekoniecznie. Sprawdź jakich sposobów użyć i w jakie narzędzia się zaopatrzyć, aby pielęgnacja stała się przyjemnością.
 

Regularne usuwanie chwastów

Podstawową zasadą każdego, nawet początkującego ogrodnika powinno być regularne usuwanie chwastów. Dlaczego to tak istotne? Chwasty bowiem uniemożliwiają zdrowy wzrost pozostałych znajdującym się w ogrodzie roślinom. Aby nie dopuścić do rozrostu chwastów należy posypywać glebę rozdrobnioną korą. Jeśli jednak chwasty rozgościły się już w Twoim ogrodzie na dobre, musisz sięgnąć po specjalne, przeznaczone do ich usunięcia środki chemiczne.
 

Kontrola procesu rozrastania się roślin i ich nawożenie

Warto trzymać się z góry określonego planu rozmieszczenia roślin w ogrodzie. Pozbywając się części roślin, które przekwitły możemy opanować proces samodzielnego rozsiewania się rośli. Aby kwiaty i inne rośliny pięknie się rozrastały konieczne jest stosowanie odpowiedniego nawozu. Pamiętaj, aby dostosować jego rodzaj do gatunku roślin, które posiadasz oraz rodzaju gleby. Zarówno niedobór® jak i nadmiar nawozu może w rezultacie spowodować więcej strat niż pożytku.
 

Koszenie i jego sekrety

O atrakcyjności przydomowego ogródka świadczy również starannie przycięty trawnik. Aby trawa w dobrej kondycji przetrwała aż do zimy konieczne jest jej regularne koszenie. Tradycyjne do tego celu używamy kosiarki. Jednakże obrzeża i trudno dostępne zakamarki ogrodu wymagają innego rodzaju sprzętu, który z uwagi na specyficzną budowę doskonale się w tych miejscach sprawdzi. Do narzędzi tego typu zaliczamy między innymi kosy. Dedykowane do wykaszania trawy przy ścieżkach, ogrodzeniach czy na terenach pochyłych. Na sklepowych pólkach znajdziesz różnorodne modele, różniące się wagą, mocą oraz oczywiście ceną. Nasz ranking najbardziej polecanych kosiarek, który znajdziesz pod poniższym linkiem https://4winds.pl/kosy-spalinowe/ powinien zdecydowanie ułatwić Ci wybór.