Miasto i Gmina Siechnice - Portal Mieszkańców. Aktualności, forum, komunikacja.

Portal Mieszkańców Siechnic

Wygenerowano: 30-06-2022
Termy Jakuba w Oławie
Reklama w serwisie · Kup banner online
12.03.2021

Trwa budowa nowego przystanku kolejowego w Gminie Siechnice

Zauważalny jest postęp prac na przystanku kolejowym w Iwinach. Po wykonaniu konstrukcji pierwszego peronu oraz części prac związanych z powstaniem przejścia podziemnego, rozpoczęto prace nad peronem numer 2. Koniec prac planowany jest na połowę bieżącego roku.

Siechnice: Trwa budowa nowego przystanku kolejowego w Gminie Siechnice
fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA / fot. Mirosław Siemieniec

Udogodnienie dla mieszkańców gminy Siechnice i wrocławskiego Jagodna

Budowa przystanku Iwiny ma na celu stworzenie dla mieszkańców pobliskich osiedli realnej alternatywy dla poruszania się samochodem. Docelowo, pociągami zatrzymującymi się w tym miejscu, podróżować będzie można zarówno do centrum Wrocławia, jak i w kierunku Ziębic czy Kłodzka.

Jak podaje wykonawca, prace przebiegają terminowo - po ukończeniu zasadniczych prac związanych z pierwszym peronem, budowniczy skupiają się na peronie numer 2.

Przystanek będzie posiadał dwa nowoczesne perony ze specjalnymi pasami bezpieczeństwa, a także wiatami, ławkami i czytelnymi tablicami z informacjami i aktualnym rozkładem jazdy. Obiekt jest zaprojektowany w taki sposób by zwiększyć komfort osób wsiadających i wysiadających z pociągi, dzięki odpowiednio dopasowanej wysokości.

Drogę między peronami pokonywać będzie się w podziemnym przejściu, które wyposażone będzie w oświetlenie oraz windy. Pomyślano także o inwestycji w stojaki rowerowe dla podróżnych przybywających na przystanek na jednośladach.

Oprócz prac związanych z samym przystankiem, remontowana jest również sieć trakcyjna oraz tory. Mimo tego, prace nie mają wpływu na kursowanie pociągów poruszających się na tej trasie. Wszystkie składy jeżdżą więc zgodnie z aktualnym rozkładem.

Inwestycję o wartości blisko 9 mln zł realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z RPO województwa dolnośląskiego.

W ramach współpracy z samorządem, planowane jest również powstanie nowej drogi dojazdowej - za jej budowę odpowiedzialna będzie gmina Siechnice.


Zobacz też: